Powrót

Gala

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Gala
Gala Rizzatto, znana jako włoska piosenkarka muzyki dance Gala, urodziła się w 1975 roku w Mediolanie.

Karierę rozpoczynała singlem „Everyone Has Inside” w 1995 roku. Stał się on przebojem włoskich stacji radiowych i przez kilka tygodni z rzędu zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów.

Nie zrobił on jednak tak wielkiej kariery jak najlepszy singiel w historii Gali „Freed From Desire”. Zajmował on pierwsze miejsca na listach przebojów Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Izraela i wielu innych krajów. W samej Wielkiej Brytanii singiel rozchodził się w 1997 roku jak ciepłe bułeczki, w sumie sprzedanych zostało ponad pół miliona egzemplarzy. Wydany również w Japonii i Stanach Zjednoczonych stał się wielkim hitem. Dzięki singlowi zgarnęła również wiele nagród muzycznych oraz została nominowana w wielu kategoriach. Nagroda dla Najlepszej Artystki 1996 roku przyznana przez magazyn Musique et Disque, Najlepszy Artysta Pop-Dance we Francji (ponad 2 miliony sprzedanych kopii – status diamentowej płyty) oraz Włoch, Najlepsza Piosenkarka w Izraelu. Również producenci singla Molella oraz Phil Jay otrzymali nagrody dla Najlepszych Producentów Roku Italian Music Awards w 1997. W sumie płyta sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy.

Kolejne single również stały się hitami. Co prawda nie tak wielkimi jak „Freed From Desire”, ale i tak osiągnęły szczyty list przebojów w wielu krajach. „Let a Boy Cry”, trzeci z kolei singiel rozszedł się w 3 milionach kopii (status platyny w Belgii), natomiast „Come Into My Life”, jej czwarty singiel, dostał się na pierwsze miejsce włoskiej listy przebojów.

Długo wyczekiwany album artystki ukazał się pod koniec 1997 roku i zawierał wszystkie wcześniejsze hitowe single oraz utwór „Summer Eclipse” nagrany ze sławnym gitarzystą Tonino Baliardo z zespołu Gypsy Kings. Ostatni singiel z płyty „Suddenly” nie odniósł już tak spektakularnych sukcesów.

Po wydanym albumie Gala zniknęła ze sceny muzycznej. W 2000 roku pojawił się remiks jej pierwszego singla „Everyone Has Inside” nagrany przez Eiffel 65.

W 2004 roku oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery z powodu śmierci męża. Na prośbę fanów, którzy prosili ją w sieci o powrót zdecydowała nagrać nowy singiel „Faraway”, który ukazał się rok później. Utwór bardziej w stylu R&B niż Dance nie przyjął się tak dobrze jak nagrane kilka lat wcześniej hity.

Jej ostatni album „Tough Love” wydała w 2008 roku już pod logo własnej wytwórni Matriarchy Inc. Płyta jest miksem różnych stylów muzycznych - punk, rock, dance. Jest to coś pomiędzy Blondie, Princem oraz The Beatles. Znalazły się na niej single „Tough Love” oraz „Faraway”.

Gala nie tylko śpiewa, ale również pisze teksty do własnych utworów.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online