Powrót

Ginuwine

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Ginuwine
Ginuwine - w rzeczywistości Elgin Baylor Lumpkin. Urodził się15 października 1970 w Waszyngtonie. Jest  amerykańskim wokalistą R&B, pisze teksty, pracuje też jako aktor i model.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych, współpracując z DeVante’m Swingiem - jednym z członków formacji Jodeci. Muzyk pojawił się w jednym z wideoklipów grupy Jodeci z tamtego okresu. W tym czasie na jego drodze stanęli też Missy Elliott oraz producent Timothy "Timbaland" Mosley. Ten ostatni stał się głównym współpracownikiem Ginuwine`a. Efektem ich działań była debiutancka płyta artysty "Ginuwine…The Bachelor" (1996), z której pochodzi singiel "Pony". Kawałek dotarł do pierwszego miejsca listy Billboard Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks oraz szóstego miejsca zestawienia Billboard Hot 100.

Po nagraniu drugiego krążka "100% Ginuwine" (1999) duet rozpadł się, a z artystą zaczął współpracować R.Kelly. W 2002 roku  Ginuwine  założył prywatną wytwórnię - Bag Entertainment. W tym samym roku zaśpiewał w przeboju P. Diddy’ego "I Need a Girl (Part II)".

Do roku 2010 muzyk nagrał łącznie sześć studyjnych albumów i trzy kompilacje. Singiel "Get Involved" pochodzi z ostatniego albumu "A Man's Thoughts", który w Stanach Zjednoczonych przekroczył nakład 250 tysięcy egzemplarzy.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online