Powrót

Groove Coverage

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Groove Coverage
Groove Coverage powstał w 2001 roku, a jego założycielami byli trzej dj’e: Axel Konrad, Ole Wierk i Markus Schaffarzyk. Pierwszym ich wspólnym kawałkiem był utwór "Are You Ready". Singiel znalazł uznanie słuchaczy, co było zachętą do nagrania debiutanckiej płyty. Tak też powstał "Covergirl". Kompozycja promująca ten album, to wielki hit Mike'a Oldfield'a - "Moonlight Shadow". W tym właśnie utworze zadebiutowała wokalistka Mell. "Moonlight Shadow" podobnie jak jego poprzednik spotkał się z uznaniem i w ciągu dwóch tygodni stał się złotą płytą. Następnie przyszedł czas na balladę "God Is A Girl", która nie pozostała w tyle i w listopadzie 2002 wskoczyła na pierwsze miejsca list przebojów w Niemczech i Austrii. W Polsce, w podsumowaniu PiF PaF utworów najczęściej granych w 2003 roku, znalazła się na dwudziestym pierwszym miejscu. Wokal do tej piosenki i całej płyty wykonała młoda dziewczyna o imieniu Verena Rehm.

Groove Coverage to największe odkrycie sceny Dance/Pop roku 2003. Projekt dostał również wiele nagród, najpopularniejsze to: Deutscher Dance Award 2003, Mc Mega Music Award 2003 i polską Eska Music Awards 2004. Po sukcesie pierwszej płyty przyszedł czas na kontynuację. Kolejny album zapowiadało tytułowe "7 Years and 50 Days". Krążek zawiera również wielki hit zespołu, piosenkę "Poison" - cover nagrania Alice'a Coopera.

Po licznych sukcesach, zespół zaczął pracować nad 3 albumem. Jego zapowiedzią był singiel "Holy Virgin" - mieszanka rocka i dance. Podobnie jak "On The Radio", która to piosenka ta jest nową wersją wielkiego, niemieckiego hitu "Mann in Mond" zespołu Die Prinzen.

 Po ponad 2. latach czekania przez fanów, na rynku europejskim pojawił sie kolejny trzeci już album "21st Century". Płyta nawiązuje do najlepszej tradycji swoich poprzedniczek i jest typowym albumem Groove Coverage, będącym realizacją muzycznej wizji zespołu. Zawiera wszystko, na co czekają fani na całym świecie, delikatne ballady, chwytliwe melodie pop, mocne, taneczne beaty i kilka ciekawych rockowych riffów gitarowych. Pod koniec roku 2007 ukazał się singiel "Because I love you". Piosenka ta jest coverem słynnego hitu Steviego B. Swoją "budową" singiel przypomina "Poison" lub "Holy Virgin” i promuje on płytę "Greatest Hits".

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online