Powrót

Gunther

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Gunther
Günther urodził się w 1969 roku. Pochodzi z Malmö w Szwecji. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Mats Söderlund. Jest szwedzkim piosenkarzem, byłym modelem oraz właścicielem klubu w Malmö.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2004 roku. Stylizuje się na wiecznego 29-latka w kwiecie życia, znany jako Pleasurman, zwłaszcza wśród kobiecej publiczności. Śpiewa po angielsku z niemieckim akcentem. Debiutował singlem „Ding Dong Song”, który śpiewał wraz z chórem dziewczyn The Sunshine Girls. W Szwecji utwór dostał się na szczyt listy przebojów. Ponadto został zauważony również w sąsiedniej Norwegii oraz Irlandii.

W tym samym roku ukazał się jak dotąd jedyny album Günthera zatytułowany „Pleasurman”, dwa lata później wyszła nieocenzurowana wersja płyty na rynek amerykański.

Jego kolejny utwór nie dostał się na szczyt listy przebojów lecz do pierwszej dziesiątki. „Teeny Weeny String Bikini” ukazał się w tym samym roku. Kolejny utwór Günther nagrał z samą Samanthą Fox. Ponownie wydali jej przebój „Touch Me”. W swoim debiucie na liście w Szwecji dostał się do drugiej dziesiątki, a poza tym utwór grany był często na szkolnych dyskotekach we Francji.

W 2005 roku wydał kolejny singiel „Tutti Frutti Sumerlove”, który ostatecznie zajął pod koniec roku 12 miejsce na fińskiej liście przebojów. Pod koniec roku wydał kolejną piosenkę „Christmas Song”, do której teledysk został ocenzurowany przez szwedzką telewizję. Rok później Günther & The Sunshine Girls wzięli udział w Eurowizji lecz bez żadnych sukcesów.

Kolejne single ukazały się w 2007 roku („Suntrip”) oraz w 2008 roku („Pussycat”).    

Od 2006 roku odbył serię koncertów i występów w wielu amerykańskich uniwersytetach, zwłaszcza z przeznaczeniem dla studenckiej publiczności. Wielokrotnie przekazywał swoje motto życiowe studentom. Na uniwersytecie Yale podczas jednego z koncertów krzyczał „Kocham Was Yale. Zawsze pamiętajcie: Sex, Sława, Szampan i Szacunek”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online