Powrót

Hans Zimmer

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Hans Zimmer

Hans Zimmer urodził się 12 września 1957 roku we Frankfurcie. Jest kompozytorem muzyki filmowej. Studiował w Londynie. Po ukończeniu nauki na uniwersytecie, poznał Trevora Horna i Geoffa Downa, z którymi założył zespół The Buggles, tworzący muzykę popową. Grupa nagrała wielki przebój lat ’80 "Video Killed The Radio Star".

W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas długiej współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Pierwszą ścieżkę dźwiękową napisał do filmu "Fucha" (Moonlight). Jego wielka kariera rozpoczęła się w roku 1988, kiedy to za ścieżkę dźwiękową do dramatu "Rain Man" Zimmer otrzymał swoją pierwszą nominację do Oskara. W połowie lat ’90 zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disney’a "Król Lew". Jest autorem muzyki do takich filmów jak "Pearl Harbor", "Ring", "Helikopter w Ogniu", "Hannibal", "Sherlock Holmes" i "Incepcja".

W sumie prace Hansa Zimmera zostały nominowane do 7 Złotych Globów, 7 Nagród Grammy oraz 7 Oskarów - dla "Rain Mana", "Króla Lwa", "Gladiatora", "Lepiej być nie może", "Księcia Egiptu", "Cienkiej Czerwonej Linii" i "Żony Pastora".

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online