Powrót

Ian Van Dahl

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Ian Van Dahl
Ian Van Dahl to projekt muzyczny i sceniczny przygotowany przez kilkuosobowy zespół z Belgii. Pomysł powstał z inicjatywy dwóch belgijskich producentów muzyki dance, a mianowicie Christophe'a Chantzis i Erika Vanspauwen. Producentem projektu finansującym całe przedsięwzięcie jest Stefan Wuyts z firmy A&S Productions. W zespole wokalistką i liderką została Annemie Coenen. Pozostałymi członkami zespołu są Peter Luts, David Vervoort. Luts i Vervoort pracują również z grupą Lasgo.

Annemie Coenen karierę w branży muzycznej zaczęła już jako dziecko, mając zaledwie 7 lat. Wtedy to wygrała konkurs „Sound Mix & Playback Show” przypłacony ciężkimi i żmudnymi ćwiczeniami na lekcjach muzyki. Annemie dzięki determinacji i konsekwentnemu dążeniu do celu dostała to co chciała - znalazła się na muzycznym szczycie. Na koncertach wokalistka występowała razem z An De Wachter i Ellen De Smet.

O Ian Van Dahl zrobiło się głośno po tym jak latem 2001 roku wydali wspólnie z Marshą największy hit na ich koncie „Castles in the Sky”. Kawałek ten zdobył trzecie miejsce brytyjskiej listy przebojów UK Singles Chart.

Następne dwa single „Will I?” i „Reason” również odniosły niemały sukces zdobywając miejsca w pierwszej dziesiątce listy przebojów.

W 2002 roku Ian Van Dahl doczekał się pierwszego studyjnego albumu „Ace”. Tylko trzy tygodnie wystarczyły by album uzyskał status złotej płyty na wyspach brytyjskich.

W 2004 roku belgijski zespół przygotował swój drugi krążek „Lost and Found”, a na nim możemy znaleźć takie kawałki jak „Where Are You Now?” i „Inspiration”. Te dwa utwory znalazły się na takich amerykańskich listach przebojów jak Hot Dance Airplay czy Hot Dance Club Play.

„Just a Girl” to ostatni przebój Ian Van Dahl będący największym ich hitem w Polsce, także jeden z największych przebojów lata 2007.

Na początku 2008 roku Ian Van Dahl zakończył działalność muzyczną a Annemie Coenen rozpoczęła karierę solową.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online