Powrót

Isis Gee

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Isis Gee
Tamara Diane Wimer Gołębiowska, znana jako Isis Gee to amerykańska piosenkarka urodzona 11 października 1972 roku w Seattle. W 2005 roku wyszła za mąż i przeprowadziła się do Polski.

Już jako nastolatka, Isis brała udział w licznych konkursach, zajmując wysokie lokaty a wieku 17 lat zdobyła „Grand Prix” na Międzynarodowym Konkursie Talentów w Los Angeles. Nagrała także dwa albumy jazzowe, występowała z orkiestrą Toni Bennetta oraz wyruszyła w półtoraroczne tournee po Azji z takimi gwiazdami jak McCoy, John Coltrane, Stanley Clarke, Bill Evans. Isis jest również autorką muzyki i tekstów, sama także produkuje swoje kompozycje.

Jej debiutancki europejski album ukazał się w Polsce we wrześniu 2007 roku. Przy jego tworzeniu współpracowała z Simonem Gogerly, który zmiksował całość, a brytyjski producent KK współprodukował „Hidden Treasure”, „On Your Knees” oraz „What You See”. W 2008 roku powstał jej drugi album „Sehnsucht”, na który nagrała utwór „Fate” wraz z niemieckim muzykiem Schillerem. W Niemczech płyta sprzedała się w ponad 200 000 kopii i uzyskała szybko status platynowej.

Na Święta Bożego Narodzenia 2008 do kiosków trafiła świąteczna płyta Isis „Christmas Angel” dołączona do „Promenady Sukcesu”. Na krążku znalazły się piosenki świąteczne napisane przez samą artystkę, klasyczne kolędy oraz polskojęzyczny „Jezus Malusieńki”. Na płycie wystąpił gościnnie światowej sławy Harlem Gospel Choir.

Podczas konkursu Eurowizji 2008 Isis reprezentowała Polskę oraz była nominowana w dwóch kategoriach „Najlepszy występ wokalistki” oraz „Najlepiej ubrany wykonawca”. W obu nominacjach zajęła trzecie miejsce. W 2007 roku wzięła udział w VI edycji „Tańca z gwiazdami” wraz z Georgij’em Koroliow’em, zajmując 5 miejsce.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online