Powrót

James Morrison

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
James Morrison
James Morrison (właśc. James Morrison Catchpole) to urodzony 13 sierpnia 1984 roku w angielskim Rugby piosenkarz i twórca tekstów.
 
Piosenkarz zadebiutował singlem „You give me something”, który odniósł sukces w Europie i Japonii. Jego pierwszy album „Undiscovered” został wydany 31 lipca 2006 roku i szybko stał się numerem jeden na wyspach brytyjskich. Od 24 grudnia 2006 roku debiutancki album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie.

James Morrison będąc nastolatkiem uczył się gry na gitarze. Po latach ciężkiej i żmudnej pracy muzyk zaczął tworzyć własną muzykę. Wytwórnia „Polydor” postanowiła zaryzykować i dać szansę wtedy jeszcze nieznanemu artyście podpisując z nim kontrakt płytowy. Po niedługim czasie album „Undiscovered” ujrzał światło dzienne a angielska prasa pisała o debiutanckiej płycie Morrisona: "Na tej płycie nie ma złej piosenki".

Największym atutem Jamesa jest jego charakterystyczny głos, powstały w wyniku przebytej choroby - krztuśca, którą miał w dzieciństwie.

Drugi album “Songs For You, Truths For Me” a także singiel “You Make It Real” wyszły z końcem września 2008 roku. W albumie zostało zawartych 12 kawałków w stylu pop przyprawionych elementami rocka, jazzu i chilloutu.

8 grudnia 2008 roku został wydany singiel „Broken Springs”, w którym angielskiemu piosenkarzowi towarzyszy Nelly Furtado.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online