Powrót

Jamie Foxx

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Jamie Foxx
Dwa lata temu brawurowo zagrał rolę Raya Charlesa w nagrodzonym Oskarami filmie „Ray”. On sam również otrzymał nagrodę Akademii za najlepszą rolę. On również zaśpiewał na ścieżce dźwiękowej do filmu „Ray” i śmiało można powiedzieć, że uniósł ogromną odpowiedzialność jaka na nim ciążyła - bo w końcu zagrać samego Raya Charlesa to nie lada wyzwanie. Jamie Foxx tym razem powraca w roli wokalisty z singlem „Extravaganza”. Wspomaga go w tym utworze Kanye West - muzyczne objawienie ostatnich miesięcy w kręgu muzyki r&b.

Był luty 2004 roku, 8 miesięcy przed premierą filmu "Ray". Zanim jednak pojawił się kinowy sukces, Foxx, z pomocą kolegów Kanye Westa i Twisty znalazł sposób, aby dać popis swych umiejętności przed szefem wtórni Arista, Clive’em Davisem. Rzecz miała miejsce podczas imprezy z okazji rozdania nagród Grammy w Beverly Hills Hotel.  - Nie chciałem ośmieszyć się podchodząc do niego i mówiąc, "hej, słuchaj człowieku, ja potrafię śpiewać". Wymyśliliśmy, więc coś innego - wspomina artysta.- Ponieważ West i Twista mieli występować tego wieczora zaangażowali Foxxa, aby rozgrzał publiczność. - Wykonałem "Slow Jamz", ale zminimalizowałem jego aranżację do wokalu i pianina - kontynuuje 37-letni Teksańczyk. Później, kiedy na scenie pojawiły się Alicia Keys i Angie Stone, dołączyłem do nich.

Jego interpretacja "Slow Jamz" zachwyciła publiczność oraz Davisa. Pod koniec wieczoru, Clive wiedział, że podpisze z Jamie'm umowę. Mam nadzieję, że nie wykorzystasz mnie finansowo, za to, że tak świetnie Ci poszło - powiedział tej nocy Davis. Solowy longplay Foxxa, "Unpredictable”, którego premierę zaplanowano na 24 kwietnia, jest obietnicą czegoś zupełnie odmiennego, niż utrzymany w stylu R&B jego poprzedni krążek - "Peep This" z 1994 roku. Obok kolaboracji z Westem i Twistą, na albumie pojawią się również nagrania wyprodukowane przez Pharrella Williamsa („I'm Still Here"), Timbalanda ("Can I Take You Home") i Babyface ("Heaven"). Wśród gości usłyszymy natomiast Ludacrisa ("Unpredictable") i Mary J. Blige ("Love Changes"). Sam Foxx gra na pianinie i śpiewa.

Wydany już w USA krążek od razu trafił na pierwsze miejsce listy Billboardu w kategorii najlepiej sprzedających się albumów. Do chwili obecnej płyta trafiła do blisko 2 milionów fanów Jamiego Foxxa.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online