Powrót

Jamie Lidell

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Jamie Lidell
Jamie Lidell - brytyjski producent, którego określa się "niebiańskim głosem elektronicznego podziemia", "Pince of Warp", mówi się, że "śpiewa soul niczym Stevie Wonder".

Swoją muzyczną działalność rozpoczął w zespole Super Collider. Założył go wraz z Christianem Vogelem w roku 1998. Grupa wydała dwa albumy, ale nie odniosły większego sukcesu. Płyty 'Head On' i 'Raw Digits', to oryginalnie rekapitulujące brzmienie IDM, czerpiące garściami z ambitniejszej, podszytej minimalizmem muzyki elektronicznej.

Pierwszy solowy album Lidella wydany został w 2000 roku i zatytułowany był "Muddlin Gear".
Jamie zerwał tu ze stylistyką IDM, ale nagrania stały się jeszcze bardziej nieprzewidywalne. Dwa lata później Lidell wydaje drugi solowy album "Raw Digits" i potanowił zawiesić działalność w Super Collider i na serio zabrać się za karierę solową.

Artysta chciał pokazać pełnię możliwości swojego głosu i na kolejnym albumie 'Multiply' (2005) udowodnił, że jest świetnym, rasowym wokalistą. Takie nagrania jak "Multiply" czy "When I Come Back Around" przy odpowiedniej promocji mogły stać się wielkimi przebojami.

Na swoim najnowszym albumie 'Jim' (2008) Lidell zerwał definitywnie z elektroniką ruszając w kierunku wczesnego R&B, disco przełomu lat 70/80 i kameralnych soulowych ballad. Dodatkowo, takiego komercyjnego potencjału nie miała żadna z płyt Lidella.


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online