Powrót

Jan Hammer

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Jan Hammer
Jan Hammer - urodzony 17 kwietnia 1948 roku w Pradze czeski kompozytor i pianista, potrafi również grać na organach Hammonda i syntezatorach oraz perkusji. Syn czeskiej piosenkarki jazzowej Vlasty Průchovej i lekarza kardiologa Jana Hammera.

Kompozytor dał się poznać, jako ten, który skomponował muzykę do bardzo popularnego serialu w latach 80-tych, czyli „Miami Vice”, znanego w Polsce jako „Policjanci z Miami”. Oprócz tego Jan Hammer skomponował i wyprodukował soundtrack do 20 odcinków serialu „Chancer” oraz muzykę do „Beyond the Mind's Eye”. W swoim dorobku ma również pracę nad muzyką do serialu „Airwolf”.

Kompozytor ma na swoim koncie współpracę między innymi z Jeffem Beckiem, Alem Di Meolą, Mickiem Jaggerem, Carlosem Santaną, Stanleyem Clarke'em. Hammer został laureatem dwóch nagród Grammy oraz wielu złotych i platynowych krążków.

Jan Hammer od 1968 roku mieszka w Stanach. Rozgłos i popularność zdobył w latach 70-tych będąc członkiem Mahavishnu Orchestra, czyli grupy jazzowo-rockowej założonej i kierowanej przez gitarzystę Johna McLaughlina.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online