Powrót

Jay-J

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Jay-J

Jay-J (Gwen Dhanis) urodził się 20 listopada 1984 w Belgii. Od zawsze pasjonował się muzyką, jednak początki jego kariery były trudne. Jako nastolatek, odłożył marzenia o karierze, porzucił szkołę i postanowił skupić się na swojej drugiej pasji – gotowaniu.

W 2003 roku skończył liceum i po przeszkoleniu kulinarnym rozpoczął pracę w belgijskiej restauracji, gdzie pracował bez wytchnienia, aby uzyskać tytuł szefa kuchni. Żądny wiedzy wyjechał do Włoch i tam otrzymał swoją pierwszą nagrodę za gotowanie. Po kilku latach Jay-J został szefem kuchni we Francji, a jego talent kulinarny zyskał światową sławę. Po kilku latach wrócił do rodzimej Belgii i rozpoczął pracę w restauracji swoich przyjaciół.

Zachęcony przez znajomego, wziął udział w konkursie piękności - Mister Vlaanderen. Konkurs stał się doskonałą okazją do spełnienia pierwszej pasji Jay’a - dał mu możliwość wystąpienia na scenie. Marzenia o śpiewaniu powróciły, tym razem ze wzmożoną siłą. Od tej pory Jay każdą wolną chwilę poświęcał na doskonalenie śpiewu. Inspirację czerpał z twórczości wielkich artystów m.in. Michaela Jacksona, Marvina Gaye, Ne-Yo, Justina Timberlake’a.

Dokładnie w tym samym czasie zarząd Absolute P i belgijska MTV wyemitowały reklamę nowego reality show „The Project“, programu dla młodych i obiecujących artystów R&B. Dla Jay-J była to szansa na rozpoczęcie przygody w biznesie muzycznym. „The Project“ był nie tylko konkursem muzycznym, ale także ciężkim treningiem dla przyszłych gwiazd.

Po wizycie w wytwórni Konvict Muzik (sygnowanej przez Akona), stało się jasne, że to Jay-J zostanie zwycięzcą „The Project“. Jay wyróżniał się podczas programu nie tylko talentem muzycznym, ale także osobowością, nigdy się nie poddawał i uparcie dążył do celu. Jego determinację i talent docenił nawet Akon.

W marcu 2009 roku Jay-J podpisał swój pierwszy kontrakt fonograficzny, a 12 czerwca ukazał się jego debiutancki singiel „Body to Body“, do którego nakręcono także teledysk.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online