Powrót

JD Davis

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
JD Davis
JD Davis urodził się w 1973 roku w Ardenach w Belgii. Dorastał w belgijskim mieście Spa. Jego ojciec był muzykiem i wokalistą, JD zainteresował się muzyką już jako nastolatek. Słuchał wówczas tego, co nadawało radio – rocka, new wave i new beatu.

Na początku lat 90-tych JD zaczął rozwijać swoją miłość do muzyki. Chcąc się odróżnić od rówieśników, zaczął tworzyć i nagrywać własne utwory. Używał w tym okresie różnych pseudonimów artystycznych -  Dave Davis, Les Sabotages i Jonathan & Bradley. Ostatniego pseudonimu używał w trakcie współpracy z Chab'em.

Po nagraniu płyt, JD Davis zaczął ostro pracować nad swoją sławą jako DJ. Zaczął występować w licznych klubach. W jego muzyce odnaleźć można elementy electro ambience i house. Jednym z najważniejszych powodów, dla których JD Davis stał się popularny było granie przez niego najnowszych kawałków. Wiadomo było, że jeśli JD gra w klubie to można będzie usłyszeć coś bardzo świeżego. Ma on dostęp do nagrań, których żaden inny DJ jeszcze nie ma w swojej kolekcji. JD podróżuje i odwiedza najważniejsze kluby w Londynie i Paryżu, co pozwala mu na wybieganie przed szereg najnowszych trendów w muzyce klubowej.

JD Davis stał się popularny w roku 1998, kiedy to jego przebój „Disco Salsa” zawojował świat muzyki klubowej stając się ogromnym hitem. Kolejnym wydaniem był „Funky Fantasy”, który również okazał się hitem w klubach. W czasie gdy wzrosła jego popularność z pomocą tych hitów, zainteresował się nim Kiko, znany francuski producent muzyki house i zaprosił go do współpracy przy jego nowym albumie pt. „The Love Emulator”. JD jest wokalistą w tym projekcie, który nosi nazwę „Sinema”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online