Powrót

Jeff Beck

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Jeff Beck
Jeff Beck urodził się 24 czerwca 1944 roku w angielskim Wallington, gitarzysta rockowy grający psychodeliczny rock, hard rock, heavy metal, jazz rock oraz blues rock.

Jeff Beck swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1964 roku w grupie The Tridents oraz współpracując z grupą Screaming Lord Sutch and The Savages. W 1965 roku angielski muzyk zastąpił Erica Claptona w zespole „The Yardbirds”. Jednak nie na długo - jesienią 1966 roku odszedł z zespołu.

Jeff Beck w 1968 roku założył własny zespół muzyczny Jeff Beck Group, w którym śpiewał mało wówczas znany Rod Stewart, a na gitarze basowej grał Ronnie Wood. Zespół nagrał takie płyty jak „Truth” i „Beck-ola”. Gdy Rod Stewart odszedł z grupy w 1969 roku Jeff Beck Group nagrał dwie nowe płyty z nowym wokalistą. Jeff Beck stał się jednym z najlepszych gitarzystów rockowych świata. W 1972 roku grupa przestała grać. Wtedy to Beck nagrał płytę Beck Bogert Appice z muzykami z zespołu Vanilla Fudge.

Jeff Beck w 1975 roku nagrał dwie płyty: „Blow by Blow” i „Wired”. W latach 80-tych jego kariera muzyczna przycichła, a w latach 90-tych prawie w ogóle przestał dawać koncerty.

Powrót do branży muzycznej Jeffa nastąpił w 1999 roku, gdy artysta wydał płytę „Who Else!”, na której możemy posłuchać jak rock miesza się z techno.

Jeff Beck wziął między innymi udział w nagraniach różnych wykonawców jako świetny instrumentalista sesyjny. Artysta miał przyjemność współpracować z takimi gwiazadami jak Eric Clapton, Rod Stewart, Tina Turner, Steve Winwood, Tangerine Dream, John McLaughlin, Mick Jagger, Jon Bon Jovi, Alice in Chains, Donovan, Roger Waters, Jan Hammer, Stevie Ray Vaughan, Stevie Wonder, ZZ Top, Screaming Lord Sutch i wielu innych.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online