Powrót

Jeremih

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Jeremih


Jeremih Felton to amerykański wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Urodził się w 1988 roku w Chicago. Pochodzi z rodziny muzyków. Ma zaledwie trzy lata, gdy mama i tata wręczają mu na Boże Narodzenie zestaw perkusyjny. Jak sam dziś wspomina, zakochał się wówczas w tworzeniu muzyki.

Podczas nauki w Morgan Park High School w Chicago, Jeremih trafia do szkolnej orkiestry, gdzie gra na perkusji i saksofonie. "Marzyłem wówczas, by nauczyć się grać ze słuchu. Zamknąć oczy i po prostu grać" - mówi muzyk. Już jako 16-latek, za namową rodziców, rozpoczyna studia inżynierskie na Uniwersytecie Illinois. Spędza tam jeden semestr, nie mając żadnych problemów z nauką. Przełomowym momentem okazuje się być lokalny konkurs talentów, który uświadamia mu, że muzyka przejmuje kontrolę nad jego życiem. Postanawia zatem porzucić studia inżynierskie na rzecz szkoły artystycznej - Columbia College w Chicago. Niedługo potem, Jeremih rozpoczyna współpracę z producentem muzycznym Mickiem Schultzem. W domowym studio nagraniowym Micka, nagrywa kawałek  "My Ride", który szybko trafia do lokalnej stacji radiowej. Artystę dostrzega wytwórnia płytowa Def Jam Recordings i proponuje mu podpisanie kontraktu płytowego.

Na początku 2009 roku ukazuje się debiutancki singiel "Birthday Sex", który od razu wskakuje na czwarte miejsce listy Billboard Hot 100. W czerwcu 2009 roku do sklepów muzycznych trafia pierwszy album artysty zatytułowany po prostu "Jeremih" i już w pierwszym tygodniu rozchodzi się w nakładzie prawie 60 tysięcy egzemplarzy.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online