Powrót

Jermaine Dupri

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Jermaine Dupri
Jermaine Dupri, właściwie Jermaine Dupri Mauldin, znany również jako JD (ur.23 września 1972 w Asheville) - amerykański raper i producent płytowy.

Jermaine Dupri urodził się w Asheville, (Północna Karolina, USA). Dorastał w Atlancie (Georgia). Karierę zaczłą jako breakdancer. Wystepował między innymi z Dianą Ross i Cameo. Został najmłodszym producentem odnoszącym sukcesy. Z czasem produkował przeboje takich artystów jak TLC, Jay-Z, Ludacris, Bow Wow, Da Brat i pomógł Mariah Carey wrócić na szczyt pracując nad albumem „The Emancipation of Mimi”.

Jermaine Dupri występował w takich przebojach jak „Money Ain’t A Thang” (1998 z Jayem-Z), „Welcome to Atlanta” (2001, z Ludacrisem) czy „It’s Like That” (2005 z Mariah Carey). W 2002 wziął udział w sporze z Eminemem i Dr. Dre.

Współpracował z Usherem i Mariah Carey nad ich albumami, „Confessions” i „The Emancipation of Mimi”. Dla Ushera wyprodukował „Burn”, „Confessions, Pt. 2” i remiks z Kanye Westem, Shyne oraz Twistą i „My Boo”. Dla Mariah Carey wyprodukował „It’s Like That”, „We Belong Together”, „Shake It Off”, „Get Your Number” i „Don’t Forget About Us”. Poza tym zajął się również utworem „Radio” dla młodego śpiewaka R&B, Jarvisa, Wyprodukował również single dla J-Kwona („Tipsy”) i Dem Franchize Boyz. Dodatkowo pracował z raperami z St. Louis, Nellym, Chingym i St. Lunatics.

W lipcu 2005 roku Jermaine wydał składankę „Jermaine Dupri presents…Young, Fly & Flashy, Vol. 1”. Promował ją singel „Gotta Getcha” nagrany przez niego z gościnnie występującym Johnta Austinem. „Gotta Getcha” Na klipie wystąpiła Janet Jackson. Jermaine pracował nad jej albumem „20 Y.O.”, wydanym we wrześniu 2006 roku, ale sprzedał się gorzej niż jej poprzednie albumy.


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online