Powrót

Joey Negro

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Joey Negro
Joey Negro (właśc. Dave Lee) - urodzony 18 czerwca 1964 roku brytyjski DJ i producent muzyki house.

Negro zaczynał karierę pod koniec lat 80-tych zakładając własną wytwórnię, która obecnie podlega pod Republic Records (Universal). Muzyk ma na swoim koncie serie utworów w stylu acid house. Negro był jednym z pierwszych, którzy używali sample disco. Debiutanckim kawałkiem był „Together Forever” będący coverem utworu grupy Exodus. Kawałek ten artysta wyprodukował wspólnie z zespołem Blaze.

Pierwsze nagranie pod obecnym pseudonimem artysty ukazało się w 1990 roku. Wtedy to ukazała się płyta „Do It, Believe It”. Później Negro rozpoczął współpracę z keybordzistami - Andrew 'Doc' Livingstonem oraz Vivem Hope-Scottem. Muzyk rozwiązał Republic, by założyć Z Records i tam produkował własne nagania.

Joey ma na swoim koncie między innymi zremiksowany utwór Crystala Watersa noszący tytuł „Gypsy Woman”. Utwór pojawił się na płycie skomponowanej na potrzeby akcji charytatywnej i stał się znany na całym świecie.

W toku swojej kariery Joey Negro pracował pod takimi pseudonimami jak Doug Willis, Z Factor, Sessomato czy Mistura. Wypuścił na rynek dwa albumy – „Universe of Love” i „Get Down Tonight”.

W 1998 roku Negro stworzył własny zespół „The Sunburst Band” w składzie Michele Chiavarini, Julian Crampton, Thomas Dyani-Akuru oraz Tony Remy, a także wokalistka Taka Boom. W tym samym roku został wydany album „Here Comes The Sunburst Band”.

W 2000 roku Joey Negro odniósł sukces nagrywając jako Jakatta, singiel „American Dream” do filmu o tym samym tytule.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online