Powrót

John Legend

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
John Legend
John Stephens znany jako John Legend urodził się 28 grudnia 1978 roku w Springfield w Ohio. Jest amerykańskim wykonawcą r&b, kompozytorem oraz pianistą. Na rynku muzycznym zadebiutował albumem „Get Lifted”, który ukazał się pod koniec 2004 roku. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Kanye West oraz Snoop Dogg.

Do jego najbardziej znanych singli należą „Ordinary Peopole”, który długo okupował wysokie miejsca na notowaniach list przebojów. Zagrał również na pianinie w piosenkach Lauryn Hill „Everything is Everything”, „You Don’t Know My Name” Alicii Keys, „High Road” Fort Minor czy „Like That” Black Eyed Peas. Jego druga płyta ukazała się w 2006 roku pod nazwą „One Again” z promującym ją kawałkiem „Save Room”.

Mając 4 lata John rozpoczął swoją przygodę z muzyką grając gospel na pianinie. Kiedy skończył 16 lat został absolwentem Springfield Nirth High School, a następnie podjął naukę na uniwersytecie w Pensylwanii. Tam uczęszczał i przewodził grupie śpiewającej a capella. Jego pierwsza praca nie była powiązana z muzyką, pracował w Boston Consulting Group w Bostonie, a następnie w Nowym Jorku.

Dopiero jego współlokator Devon Harris przedstawił go swojemu kuzynowi Kanye Westowi. To właśnie w wytwórni Kanyego - G.O.O.D Music - Legend wydał swoją pierwszą płytę. Udzielał się również wokalnie przy produkcji albumu „The College Dropout” Kanyego. W 2008 roku wydał szósty album studyjny zatytułowany „Evolver”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online