Powrót

John Mayer

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
John Mayer
John Mayer (właśc. John Clayton Mayer) - urodzony 16 października 1977 roku w Bridgeport w Stanach Zjednoczonych, amerykański piosenkarz.

Mayer przez publiczność jest kojarzony z takimi kawałkami jak „Your Body Is a Wonderland” czy „No Such Thing”. Od tamtego czasu piosenkarz wydał także kilka albumów, na których można usłyszeć bluesa i rocka.

Mayer gdy miał 13 lat dostał gitarę od sąsiada. Mimo młodego wieku jeszcze w szkole średniej zaczął grać w barach i innych knajpach. Piosenkarz pisanie piosenek zaczynał, gdy miał 17 lat. Wtedy to zabrał się za pisanie tekstów do piosenek. W 1999 roku nagrał album „Inside Wants Out”. Na albumie zostało umieszczonych 8 piosenek.

W 2000 roku John Mayer wydał album "Room for Squares". Jeszcze tego samego roku Columbia wydaje ponowanie płytę z dodatkowym utworem „3x5” i wersjami studyjnymi czterech piosenek z albumu „Inside wants out”.

W 2003 roku artysta wydał CD i DVD z koncertu, który odbył się w Birmingham noszące tytuł „Any Given Thursday”. Tego samego roku wydana została druga płyta „Heavier Things”.

W 2006 roku John również wystąpił w serialu telewizyjnym "CSI" a jego piosenka „Gravity” pojawiła się w jednym z odcinków serialu „Doktor House”. W 2004 roku piosenkarz nagrał jednoodcinkowy program dla VH1 noszący tytuł „John Mayer has a TV show”.

W 2002 roku John założył fundację „Back to you”, która skupia się na zbieraniu funduszy na opiekę zdrowotną, edukację i rozwój ludzi z potencjałem.

Co ciekawe, John ma wiele tatuaży, w tym na lewej stronie klatki piersiowej „77” (będące rokiem urodzenia muzyka). Z tyłu ramion widnieje słowo „Home” oraz „Life”. Całą lewą rękę ma w tatuażach, które powstawały stopniowo, zaczynając od inicjałów „SRV” na ramieniu.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online