Powrót

Jordin Sparks

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Jordin Sparks
Jordin Sparks (właśc. Jordin Brianna Sparks) urodziła się 22 grudnia 1989 roku w Phoenix w Arizonie. Jest córką Jodi Weidman i Phillippiego Sparks. Amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B.

Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała w licznych konkursach, które często wygrywała. Trzykrotnie zwyciężyła w konkursie na najlepszy młody talent roku Arizony. Największym sukcesem, który otworzył jej drogę do samodzielnej kariery był udział w amerykańskiej edycji Idola w 2007 roku. Podczas castingu otrzymała „złoty bilet” i pojechała do Hollywood Round, aby wziąć udział w konkursie. 23 maja 2007 roku Jordin Sparks w wieku 16 lat wygrała szóstą edycję amerykańskiego Idola, stając się tym samym najmłodszą w historii tego programu zwyciężczynią edycji amerykańskiej. Za zwycięstwo dziękowała rodzicom i Bogu.

Jej piosenka z American Idol została wydana jako singiel digital download dla iTunes. Pojawiła się też na oficjalnej stronie konkursu i została nagrana na Jordin Sparks – EP w dłuższej wersji. Produkcją albumu zajęła się wytwórnia SoundScan.

Po sukcesie w Idolu Jordin wystąpiła w wielu programach telewizyjnych, m.in. w The Morning Show with Mike and Juliet, The Today Show, Live with Regis and Kelly, The Early Show i The View. Zaśpiewała też w dniu niepodległości Stanów Zjednoczonych piosenki „God Bless America” i „America the Beautiful”.
 
Latem 2007 roku Jordin wzięła udział w tournee American Idol Live Tour 2007. W kolejnym roku wyruszyła w trasę koncertową Alicii Keys - As I Am Tour, gdzie śpiewała jako support.

Jeszcze w 2007 roku Jordin rozpoczęła prace nad swoją debiutancką płytą, która ukazała się w grudniu 2007. Debiutancki krążek nosił po prostu tytuł „Jordin Sparks” i został przyjęty dobrze przez krytyków i publiczność. W Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 900 tys. egzemplarzy, płyta zyskała miano platynowej. Na świecie krążek sprzedał się w nakładzie powyżej jednego miliona. Singlem promującym płytę jest utwór „Tattoo”, który znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard. Drugim singlem z tej płyty została piosenka „No Air”, wybrana przez fanów za pomocą ankiety zorganizowanej na stronie wokalistki. Utwór okazał się hitem i zajął na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 3. pozycję w ciągu czterech tygodni.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online