Powrót

Josh Wink

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Josh Wink
Josh Wink urodził w 1970 roku w Filadelfii. Należy do grona pionierów muzyki techno i house w Stanach Zjednoczonych. Już od ponad 20 lat działa niezwykle prężnie na rynku muzyki elektronicznej.

Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 19 lat, kiedy w 1989 roku jako jeden z pierwszych brał udział w budowaniu undergroundowej sceny rave’owej w swoim rodzinnym mieście. Jego pierwsza Ep’ka nosiła tytuł „Tribal Confusion” i została wydana pod pseudonimem E-Culture w 1990 roku dla Strictly Rhythm. W ciągu następnych 4 lat wydał single, które pojawiały się na takich labelach jak: R&S Records, Sorted Records czy Nervous Records. Od 1994 roku jest współwłaścicielem wytwórni Ovum Recordings, którą założył wspólnie ze swoim długoletnim przyjacielem, Kingiem Britt'em. Wytwórnia współpracuje m.in. z: Shomi Aber, Marc Romboy, Luca Bacchetti, D’Julz, Loco Dice, Tom Pooks, a także Stefan Goldmann.

Przełomem w karierze Josha Wink'a był rok 1995, w którym wydał trzy niezwykłe produkcje. Utwory „Don’t Laught”, „I Am Ready” (nagrany pod aliasem Size 9) oraz „Higher State Of Consciousness” otworzyły mu drzwi do dalszej kariery muzycznej. Rok później, w 1996 roku Wink wydał swój debiutancki album zatytułowany „Left Above The Clouds”. Przy tworzeniu tego krążka współpracował z wytwórnią Nervous. Następnie, w 1998 roku ukazał się kolejny longplay artysty pt. „HearHere”. Tym razem był to efekt współpracy z należącą do Wink'a wytwórnią – Ovum Recordings. Trzeci album o nazwie „20 To 20” (2003 rok) został również wydany nakładem Ovum Recordings.

W marcu 2008 roku Josh Wink wydał singiel zatytułowany „Stay Out All Night”, który promował najnowszy album amerykańskiego artysty. Utwór został okrzyknięty przez samego Pete Tonga „aktualnie największym klubowym numerem na świecie”. Zdobył też tytuł „Essential New Tune” na prowadzonej przez Tong’a audycji na Radio 1.

Najnowszy album pt. „When A Banana Was Just A Banana” ukazał się w lutym 2009 roku. Josh wydał ten krążek w trzech różnych wersjach nośników: na płycie CD w postaci DJ Mixu, na vinylu oraz w wersji cyfrowej.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online