Powrót

Junior Stress

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Junior Stress
Junior Stress nazywany jest „młodym wilkiem” polskiej sceny dancehall/ragga i uważany za jeden z najciekawszych głosów z pogranicza tych gatunków. Związany jest z jednym z najstarszych polskim soundsystemów – lubelskim Love Sen-C Music. Właśnie z nimi zdobył pierwsze miejsce - CHAMPION SOUND - na ogólnopolskim soundclashu w Poznaniu w 2005 roku.

Inspirację muzyką reggae i dancehall wyniósł z rodzinnego domu – jego ojciec to King Stress – selektor jednego z najstarszych soundsystemów (Love Sen-C Music). Muzyka Juniora porusza tematy zarówno bardzo przyziemne, jak i te bardziej wzniosłe – potrafi walczyć słowem („Legalize It”, „Greenwar Propaganja”), porywać do tańca („Balanga”) i w niezwykły sposób wyznaje miłość („Znam ten stan”, „Kiedy nie myślę o niczym”).
 
Junior Stress zadebiutował oficjalnie w trakcie II AntyBabilon Sound Clash w Łodzi. Love Sen-C Music (LSM to również nazwa lubelskiego osiedla, na którym wychowywał się Junior Stress) zwyciężył śpiewając dub plate na żywo i ekologiczny protestsong na Real Rocku.

Wkrótce potem Junior stworzył wraz z NattyB, Vitkiem i Ignatzem projekt GETO BLASTA. Grupa zagrała pierwszy koncert w 2003 roku. Zaraz potem King Stress na 18 urodziny syna wydał niewielki nakład demka pt. „Propaganja”, który zawiera zbiór nagrań demo NattyB i Juniora Stressa do jamajskich reddimów. To zapoczątkowało intensywną działalność muzyczną Jr Stressa.

Jesienią 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta nakładem Karrot Kommando, nagrana w KingsTone Studio. Producentem wokali na tym krążku jest sam MonthaShipp, a autorami muzyki wielu uznanych polskich producentów, muzyków i młodych geniuszy.

Jr Stress jest obecnie znanym raggowym wokalistą, DJ'em, konferansjerem i selektą.  Można go usłyszeć na większości nowych polskich projektów reggae-hip hop (m.in. „Polski Ogień”, „Biba”, EastWestRockers „Ciężkie czasy”, NaturalDreadKillaz „Naturalnie”, TabulaRasa „NiczEgo” , „Jah Free's”, „Pillar of Salt” , „BlessYa”, „Kodex 3” i wiele innych).

Ma również dosyć duży dorobek własny, na który oprócz wspomnianej już „Propaganji”, składa się demo zespołu GETO BLASTA „Live inna studio”, mix cd „Witamy w Polsce”, mix CD „Moje Roots”, siedmiocalowy krążek z utworem „Korupcja”, zaśpiewanym wspólnie z NattyB na riddimie Kadubry i wydanym nakładem Siódemki.com, „Płyta nienagrana” dołączona do Free Colours i 12" oraz singiel GETO BLASTA od SIŁA Z POKOJU VERSION RECORDS.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online