Powrót

Kaczy

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Kaczy
Obraz płyty zarówno jak i nagrywanie rapu przypada na początek roku 2003. Wtedy też Kaczy postanowił zarejestrować swój wokal żeby usłyszeć jak brzmi. Pierwszym nagranym utworem był kawałek „Dragomania” do bitu zamieszczonego na portalu wp.pl. Następnie Kaczy zaczął próbować tworzyć własną muzykę, do której mógłby nagrywać swoje kolejne utwory. Wszystko naturalnie wtedy pozostawiało mnóstwo do życzenia: muzyka, styl, rymy jak i jakość nagrań. Z czasem dzięki prowadzonej audycji radiowej w internetowej rozgłośni WebRadio.pl nawiązał kontakty ze sceną przemyską, skąd pochodzi główny producent albumu, DNA.

Przez wiele miesięcy obraz płyty zmieniał się zarówno w sferze muzycznej jak i tekstowej. Z czasem nabrała ona raczej spójnego kształtu, a sam kaczy w sposób naturalny wyselekcjonował tematykę, którą chciał zawrzeć na albumie, który pierwotnie miał nosić nazwę „R.I.P.”. Krążek powstawał w bardzo wolnym tempie a wiele utworów, które miały się tam znaleźć, nie wyszły poza szufladę artysty.

W międzyczasie wspólnie z poznańskim raperem, kolegą z podwórka, Defem wypuścili EP zatytułowane: „Operacja: kabel”. Był to spontanicznie wymyślony i nagrany w niecały tydzień materiał, który miał na celu przynieść zyski, by zakupić kable do miksera w Alladyn Studio. Album został dobrze przyjęty przez lokalne podziemie. Po zaprezentowaniu materiału na kilku koncertach promocja albumu została zakończona.

Dwa miesiące później, w listopadzie 2004, na składance „Rap Eskadra cz. 1”, wśród kilku wykonawców z poznańskiego podziemia pojawił się utwór „Droga” z gościnnym udziałem Deepa i Ali Piątkowskiej. Był to legalny debiut Kaczego. Po tym nastąpił czas ciszy. Nie było o nim słychać, ale też nie zaszył się w studio przy pracy. Po niemal roku niespodziewanie uderzył z singlem promującym jego solo, a także „Rap Eskadre 3”. Był to kawałek „Kaczy feat. Mezo – Kocham”. Drugi singiel zatytułowany jest „Gorąca noc”, w którym gościnnie wystąpiła Żaneta.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online