Powrót

Kalwi & Remi

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kalwi & Remi
Duet powstał w drugiej połowie 2003 roku w Poznaniu. Jego założycielami są byli didżeje radiowi Krzysztof Kalwat (Kalwi) i Remigiusz Pośpiech (Remi). Pierwszy utwór duetu - "Explosion" - powstał pod koniec 2003 roku. Ich debiutancki album, zatytułowany "Kalwi & Remi in the Mix Vol. 1" ukazał się w 2005 roku.
Pierwszym przebojem duetu stał się singiel "Explosion", wydany ponownie w 2006 roku. Zyskał on dużą popularność nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy. Teledysk to tej piosenki był często emitowany w telewizyjnych stacjach muzycznych. Kolejny singel, "Imagination", również okazał się sukcesem. Jeszcze w tym samym roku duet po raz pierwszy wystąpił na Ibizie i nawiązał współpracę z Blank & Jones. Przez ponad dwa lata koncertowali w klubach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech.
Kolejny ich album, "Electro", ukazał się w kwietniu 2007 i zawierał przebój "Made in USA". 4 sierpnia 2007 roku duet wystąpił na głównej scenie podczas koncertu Stadium of Sound - jednej z największych imprez trance w Polsce, odbywającej się na stadionie poznańskiego Lecha. W tym samym roku Kalwi & Remi rozpoczęli nadawanie swojej audycji Eska Live Rmx na antenie Radia Eska. Prowadzili także audycje muzyczne w rozgłośniach RMI FM i Kiss FM.
Pod koniec 2007 roku ukazał się podwójny album "4 Play".
W 2008 roku zremiksowali utwór "Nie będę Julią" zespołu Wanda i Banda. Na początku 2009 roku duet nagrał piosenkę "Lips" we współpracy z Gosią Andrzejewicz. Utwór ten został zaprezentowany na targach muzycznych w Cannes, ukazał się on jako bonus track na albumie Gosi "Wojowniczka". W tym samym roku nagrali singla "Stop (Falling Down)", zrealizowali teledysk oraz w grudniu nagrali klip do utworu "Find You", w którym gościnnie wystąpił raper Mezo.
W 2010 roku duet wydał single "Kiss" oraz "Girls".

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online