Powrót

Kapitan Da

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Kapitan Da
Kapitan DA to polski zespół muzyczny, założony 4 stycznia 2004 roku w Bielsku-Białej przez Garetha Saundersa i Wojciecha Słowiaka, pod nazwą Autopilot. W marcu 2004 do grupy dołączyli Dariusz "Herr Click" Zwadroń oraz Wojciech "Chaplin" Graboń i tak uformował się ostateczny skład zespołu.
Pierwsze nagranie zespołu to demo z 2005 roku zawierające utwory "Easy Street" oraz "Machines". W lipcu tego samego roku Autopilot podpisał kontrakt z niezależną wytwórnią muzyczną S.P. Records. W marcu 2006 rozpoczęło się nagrywanie materiału na debiutancki krążek zespołu. W kwietniu następuje zmiana nazwy grupy na Polen. Latem 2006 utwór "Auto da Fe" zostaje zamieszczony na składance "Bez obciachu", która zawiera piosenki zespołów współpracujących z S.P. Records.
Jesienią zespół znów postanawia zmienić nazwę, tym razem na Kapitan DA. W listopadzie 2006 pierwsza płyta zespołu zostaje ukończona. Krążek pod tytułem "Kapitan Da" trafia na półki sklepów 15 grudnia 2006 roku. W nagraniach zespołowi towarzyszyli Krzysztof Maciejowski (instr. klawiszowe) i Jarek Hunka (perkusja). Płyta promowana jest singlem "Sliding".
 
Skład :
 
Gareth Saunders - wokal
Wojtek Słowiak - gitara
Wojtek "Chaplin" Graboń - gitara
Darek "Herr Click" Zwardoń - gitara basowa

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online