Powrót

Kardinal Offishall

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kardinal Offishall
Jason Harrow (Kardinal Offishall) urodził się w 1978 r. w Toronto. Dorastał w dzielnicy Scaborough, którą zamieszkiwali jamajscy imigranci. Jako nastolatek wygrał kilka przeglądów muzycznych i zwrócił tym uwagę kanadyjskich producentów. W wieku 15 lat założył grupę The Circle, w której skład weszli m.in.: Choclair i Saukrates. Jednocześnie Jason zajął się też produkcją i robieniem bitów. Jego nagrania można usłyszeć na wielu podziemnych produkcjach.

Na rynku muzycznym zadebiutował w 1997 r., wydając solowy album zatytułowany „Eye & I”.  Można tu znaleźć prawdziwą mieszankę klasycznego rapu z gatunkami pokroju reggae i ragga. Odbył krótką trasą koncertową, promującą nowy krążek, po czym znowu powrócił do tworzenia bitów. Za produkcję był nominowany do wielu lokalnych nagród muzycznych.

W 2000 roku Jason Harrow podpisał pierwszy duży kontrakt z wytwórnią MCA. Ta współpraca przyniosła efekt w postaci albumu, który został wydanu już rok później. Był to album z zapowiadanej serii tzw. koncept-albumów „Quest For Fire: Firestarter vol. 1”. Promował go singiel „Bakardi Song”, który okazał się hitem. Na płycie można było usłyszeć brzmienie nawiązujące do jego jamajskich korzeni. Raper wykorzystał też wiele egzotycznych brzmień i humorystycznej gwary Toronto. Album cieszył się dużym powodzeniem fanów Harrow'a i ambitnego rapu. Zwrócił też uwagę wielu osób na mniej znaną i do tej pory niedocenianą scenę kanadyjską.

Mimo dużej popularności, jaką osiągnęły jego solowe albumy, Offishall skoncentrował się przede wszystkim na mixtape’ach i gościnnych udziałach w produkcjach amerykańskich raperów. Oprócz tego chętnie występował na kocertach i współpracował przy organizacji imprez hip-hop’owych.

We wrześniu 2008 roku najbardziej rozpoznawana twarz kanadyjskiej sceny odważnie zaatakowała również rynek amerykański, wydając swój najnowszy album „Not 4 Sale”. Kardinal Offishall zaprosił do współpracy nad albumem takich artystów jak The Clipse, Akon, T-Pain czy Rihanna. Należy dodać do tego charyzmatyczny i stylowy rap. Oficjalna premiera albumu miała miejsce 9 września 2008 roku.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online