Powrót

Kasia Wilk

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kasia Wilk
Kasia Wilk urodzona 3.01.1982r. w Lubinie. Od 10 lat związana jest z Poznaniem.


Uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.

Jej sukces zaczął nabierać rozmachu w wyniku współpracy z zespołem Kto To, z którym wylansowali takie przeboje jak „Zero do stracenia” czy „Gdy minie sen” – II miejsce w opolskich debiutach w 2005r. Oprócz tego partycypowała w chórkach u Kayah (MTV Unplugged), a w Orkiestrze Adama Sztaby do dziś stanowi wokalny alt.

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo, których to wspólne hity „Ważne” czy „Sacrum” do dziś śpiewa cała Polska. Ten pierwszy przyniósł im II miejsce w konkursie opolskich premier w 2005 roku.

Solową karierę rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą singla „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. Kilka miesięcy później, w październiku 2008 ukazał się długo wyczekiwany album „Unisono”. To z niego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który przyniósł Kasi zwycięstwo w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. Wówczas członkowie jury stwierdzili, iż od czasów Edyty Górniak i Kayah, Kasia jest absolutnym objawieniem.

W lutym 2011r. ukazał się singiel pt. "Być może" zapowiadający drugi solowy album Kasi. Kolejny utwór z tej płyty nosi tytuł "Escape".

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online