Powrót

Kate Ryan

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kate Ryan
Kate Ryan (ur. 22 lipca 1980 w Tessenderlo w Belgii), właściwie Katrien Verbeeck. Flamandzka piosenkarka muzyki pop i dance.

Kate uczyła się grać na gitarze i fortepianie, poza tym uczęszczała do szkoły plastycznej. Na scenie zadebiutowała w wieku 16 lat. Na jednym z takich występów została zauważona przez producentów muzycznych: Phila Wide'a oraz Andy'ego Janssensa. Ich współpraca układała się bardzo dobrze, czego efektem były teksty do piosenek w różnych stylach, od r'n'b, poprzez muzykę klubową, aż do trance.

W marcu 2001 Ryan wydaje debiutancki singel "Scream For More", który przyniósł jej dużą popularność, swoją pozycję na rynku muzycznym umocniła dzięki wydaniu następnego singla: UR (My Love).
Katy Ryan wydała swój światowy album Different. W Polsce jego premiera miała miejsce w lutym 2003 roku.(zarówno piosenka Désenchantée, jaki i Libertine, były pierwotnie wykonywane przez wokalistkę Mylène Farmer). W 2004 roku artystka powróciła z albumem Stronger. Pierwszy singiel Only If I stał się megaprzebojem w klubach. Następny La Promesse to jeden z największych hitów lata 2004.

Dwa lata później piosenkarka bierze udział w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajmuje 12. miejsce. W sierpniu 2006 wykonała J t'adore w Sopocie, podczas konkursu międzynarodowego Przeboje Lata Jedynki transmitowanego na żywo przez stację TVP 1 oraz TV Polonia. Jako jedna z dziewięciu wykonawców zagranicznych stanęła do walki z polskim wykonawcą (Button Hackers), wybranym dzień wcześniej. Zajęła 3. miejsce.

Nowym nagraniem promującym czwarty album stała się słynna sprzed dwudziestu laty piosenka Desireless Voyage Voyage. Otrzymała nominacje do wielu prestiżowych nagród - min. nagrody Comet przyznawane przez Vivę. W lipcu 2007 Kate Ryan nagrała nową piosenkę We All Belong, która stała się hymnem EUROGAMES 2007.

W 2008 roku piosenkarka wypromowała kolejne single: L.I.L.Y. (Like I Love You) , Ella, elle l'a.

8 sierpnia wzięła udział w Sopot Hit Festiwal organizowanym przez TVP i Radio Eska. Podczas festiwalu odebrała Złotą Płytę za album Free. Jest to pierwsza złota płyta przyznana za ten album.

9 listopada 2008 roku w Monako Kate Ryan wygrała prestiżową World Music Award dla najlepiej sprzedającą się artystki Beneluksu.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online