Powrót

Katerine

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Katerine
Katerine Avgoustakis, znana jako Katerine urodziła się 16 września w 1983 roku. Jest córką Greka i Belgijki.

Zadebiutowała na rynku muzycznym jako zwyciężczyni belgijskiej wersji programu „Star Academy”, odpowiednika "Idola". Dzięki zwycięstwu podpisała kontrakt płytowy. Jej pierwszym singlem był „New Day” wydany w lipcu 2005. Kawałek ten był stworzony przez Regi Penxtena i Filipa Venduerena z Milk Inc. Kawałek okazał się przebojem w jej rodzinnych stronach i zajął na belgijskim notowaniu „UltraTop 50” drugie miejsce. W zaledwie trzy miesiące po tym wydarzeniu utwór otrzymał nagrodę z kategorii „The Best New National Artist”. W tym samym czasie singiel pokrył się złotem.

Jej pierwszy album zatytułowany „Katerine” ukazał się w listopadzie 2005, wraz z promującym go singlem „Here Come All The Boys”. Rok później zdobyła dwie nagrody w Danii - „Best Female Artist” oraz „Best Music Video National”. Jej trzeci singiel „Take Me Home” pojawił się w kwietniu 2006 roku a zaraz po nim równie dobry kawałek „Catfight”.

W kolejnym roku wystąpiła w belgijskim odpowiedniku „Gwiazdy tańczą na lodzie” - „Sterren op het Ijs”. Jeszcze w tym samym roku nagrała singiel „Live Wire”, promujący nadchodzący album, oraz „Don’t Put It on Me”. Następnie doszło do nieporozumienia artystki z wytwórnią i rozwiązania umowy pomiędzy stronami. Jednak w chwilę później podpisała umowę z Mostiko, wydając kawałek „Shot Your Mouth”, ukazując w tym nagraniu kompletnie inną siebie.

W grudniu wyszedł na rynek longplay „Overdrive” z kawałkami „He’s Not Like You”, „Upon The Catwalk” oraz „Ultrasonic”. W 2009 roku zaprezentowała cover utworu „Ayo Technology”, który stał się w wielu krajach hitem.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online