Powrót

Kaz James

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Kaz James
Kaz James urodził się w 1982 roku. Piosenkarz greckiego i włoskiego pochodzenia, DJ, były członek grupy The Bodyrockers.

Zanim rozpoczął karierę jako solista, Kaz James grał z The Bodyrockers z Dylanem Burns'em. Ich debiutancki utwór zatytułowany „I Like The Way You Move” zyskał ogromną popularność. Kolejny album pt. „BodyRockers”  promował singiel „Round And Round” i powtórzył sukces poprzedniego. Artyści nie spodziewali się takiego odbioru ich twórczości. Według Jamesa, muzyka którą tworzyli nadawała się do wykorzystania w Djingu w klubach – nie oczekiwał, że zyska taką szeroką popularność. Jednak tak łatwo osiągnięty sukces nie był dla niego spełnieniem. Wiedział, że jest to dopiero początek jego artystycznej działalności. W 2006 roku drogi artystów rozeszły się i The Bodyrockers przestali istnieć.

Kaz James rozpoczął własną drogę muzyczną z postanowieniem, że będzie tworzył muzykę z pogranicza różnych gatunków. Nie zależało mu na pisaniu muzyki dance, ale chciał, żeby ludzie mogli tańczyć przy jej dźwiękach. Efektem tych działań był jego debiutancki singiel „Breathe”, który wydał w 2008 roku. Nowy album łączył w sobie gatunki takie jak dance, soul, pop, electronica i hip hop. Jamesowi udało się pogodzić te wszystkie nurty, dzięki czemu krążek ma niezwykle ciekawe brzmienie. 13 września 2008 roku wydał drugi singiel pt. „We Hold On", a następnie swój debutancki album „If They Knew”. Album zdobył świetne notowania, a Kaz po raz kolejny udowodnił, że jest niezwykle utalentowanym artystą, który w ciekawy sposób potrafi kreować muzykę, wykorzystując wiele gatunków jednocześnie. Na początku 2009 roku Kaz James wydał już trzeci z kolei album pt. „Can't Hold Back”, wspierany przez natychmiast rozpoznawany wokal piosenkarki soul Macy Gray. 

Kaz James jest charyzmatycznym talentem muzycznym. Wykonawca, producent, muzyk i DJ, którego urok, dobry wygląd i otwarta osobowość sprawiły, że stał się ulubieńcem międzynarodowej publiczności. Wśród fanów na całym świecie ma reputację jednego z najgorętszych nowych talentów, jaki pojawił się w ostatnich latach na rynku myzycznym.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online