Powrót

Keith Murray

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Keith Murray
Keith Murray urodził się 13 września 1974 r. w Nowym Jorku. Był członkiem Def Squadu, gdzie tworzył wspólnie z Redmanem i Ericiem Sermonem. W 1993 roku zadebiutował na solowym albumie Sermona zatytułowanym „No Pressure” w utworze „Hostile”, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Ludzie związani z tworzeniem czarnej muzyki zwrócili uwagę na jego oryginalny, agresywny, chrapliwy flow oraz ciekawe teksty.

Pierwszy samodzielny album zatytułowany „The Most Beautifullest Thing in This World” wydał w 1994 roku nakładem labelu Jive Records. Płyta nie wzbudziła większego zainteresowania. W tym czasie powstało wiele płyt gigantów ówczesnego rapu, z którymi trudno było konkurować. Mimo to album powiększył grono jego fanów, głównie za sprawą bitów zrobionych przez samego Sermon'a oraz kawałkom takim jak „Get Lifted” (z Jamalem z Illegal) i nagraniu tytułowemu (do obu powstały klipy). Debiut Keitha został oceniony na 4 mikrofony przez „The Source”, co daje całkiem niezły wynik.

Dwa lata później Keith Murray wypuścił na rynek nowy krążek zatytułowany „Enigma”. W jego nagraniu wzięło gościnnie udział wielu cenionych raperów i producentów. Wśród nich byli między innymi Keitha z Def Squadu, młody Busta Rhymes i Jay Dee. Krytycy ocenili album przeciętnie. Nadal istnieje opinia, że żaden późniejszy album Murray’a nie jest lepszy od dwóch pierwszych.

W 1997 roku Keith Murray nagrał album pt. „It's a Beautiful Thing”, który wyszedł dopiero dwa lata później, podczas gdy Keith siedział w więzieniu. Płyta została dobrze oceniona, ale nie dorównała dwóm pierwszym wydaniom Murray'a. Lata 1998-2001 artysta spędził ponownie za kratkami. Po wyjściu na wolność grał u Ll Cool J'a, Erica Sermona i Redmana.

W 2003 roku Keith wydał czwarty z kolei album „He's Keith Murray”. Brzmienie nie było już takie jak dawniej, płyta była zwyczajna i pospolita.

31 lipca 2007 roku Murray wydał piąty z kolei solowy album zatytułowany „Rap-Murr-Phobia”, który dotarł do 52 miejsca na US Billboard 200. W pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszło się 13 000 egzemplarzy płyty. Singiel promujący ten album pt. „Nobody Do It Better” został nagrany z udziałem Tyrese & Junior.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online