Powrót

Kelly Clarkson

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kelly Clarkson
Kelly Brianne Clarkson to znana amerykańska piosenkarka, zaliczana do nurtu pop-rock, urodzona 24 kwietnia w 1982 roku w Fort Worth. Poza śpiewaniem Clarkson jest również autorką tekstów oraz aktorką. Przed osiągnięciem sławy trudniła się pracą w zoo, kinie, aptece, restauracji.

Pierwsze kroki w drodze do kariery postawiła zwyciężając w amerykańskiej wersji „Idola” w 2002 roku. Rok później zajęła drugie miejsce w światowym „Idolu”. Od początku swojej muzycznej kariery powiązana jest z wytwórnią RCA Records. Jej debiutanckim albumem okazał się „Thankful” wraz z singlem „A Moment Like This”. Kawałek ten dotarł na pierwsze miejsce listy „Billboard HOT 100”.

W 2004 roku ukazał się drugi album „Brealaway”. Promującym go kawałkiem okazał się singiel o tym samym tytule wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Pamiętnik Ksieżniczki II”. Kawałki z albumu takie jak „Since U Been Gone”, „Behind This Hazel Eyes”, „Because of You” sprawiły iż Clarkson stała się jedną z największych gwiazd XXI wieku oraz przyniosły sprzedaż ponad 12 milionów egzemplarzy. W Stanach Zjednoczonych album pokrył się aż sześciokrotną platyną.

W 2007 roku ukazała się trzecia płyta Kelly - „My December”. Wszystkie kawałki na ten album zostały napisane przez wokalistkę.
Krążek sprzedał się w ponad 3 milionach kopii. Pod koniec 2008 roku na swojej oficjalnej stronie artystka podała do wiadomości iż jej czwarty album ukaże się 10 marca 2009 roku. Na komplikacji tej Clarkson współpracowała z Ryanem Tedderem, wokalistą One Republik jak i producentem Howartem Bensonem. Singlem promującym płytę okazał się kawałek „My Life Would Suck Without You”. Utwór ten w zaledwie tydzień z miejsca 97 awansował na pozycję 1 na liście „Billboard Hot 100”.

Kelly otrzymała dwie nagrody Grammy. Pierwszą otrzymała za najlepszą popową piosenkę „Since U Been Gone”, drugą za najlepszy popowy album „Breakaway”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online