Powrót

Kelly Family

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kelly Family
Rodzina Kelly’ch wyjechała ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii w 1966 roku. Debiut rodziny w hiszpańskiej telewizji odbył się w 1975 roku jako Kelly Kids. Początkowo śpiewali na ulicy, w metrze, zbierając pieniądze do „kapelusza”, byli charakterystyczni, bo grali całą rodziną i nie było osoby, która przeszłaby koło nich obojętnie. Nie chodzili do szkoły, bo uczył ich ojciec Dan. Wkrótce zostali zauważeni i zaczęli grać koncerty na festiwalach i w pubach. Ich pierwszym singlem było „David’s Song”. W latach 70 rozpoczęli podróż po Europie, dawali koncerty w Niemczech, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Byli swoimi własnymi menadżerami, producentami sami ustawiali sobie scenę i odpowiadali za nagłośnienie. Zaczęli pojawiać się w programach telewizyjnych a na ich koncerty przychodziło coraz więcej ludzi.
Wreszcie w 1994 roku nastąpił przełom. Ich album „Over the Hump” został sprzedany w 4,5 mln egzemplarzy. Kathy, John, Patricia, Jimmy, Joey, Barby, Paddy, Maite i Angelo zdominowali europejską scenę muzyczną. W Wiedniu dali koncert dla 250 tysięcy ludzi. Wypełniali europejskie stadiony i grali w wielkich halach. Odnieśli sukces w Niemczech, Holandii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii oraz innych europejskich państwach. Stali się znani na całym świecie.
W latach 90 sprzedali w rekordowym nakładzie albumy "Almost Heaven", "Growin’ up", "From their hearts" i "Christmas for all".
Na początku 2000 roku z zespołu odeszła trójka członków (Barby, Kathy, John). Z dziewiątki rodzeństwa w zespole pozostała szóstka. Obecnie na scenie razem pozostało zaledwie jego 5 członków. John Kelly rozpoczął ze swoją żoną,  hiszpańską piosenkarką Maite Itoiz, projekt „Tales from the Secret Forest”. Paddy Kelly zaczął intensywnie interesować się religią, brał udział w protestach przeciwko wojnie w Iraku i w końcu poświęcił się filozofii i teologii w klasztorze we Francji. Patricia, Jimmy, Joey, Maite i Angelo Kelly zostali razem. Dołączył do nich ich brat Paul, który na samym początku kariery odszedł z zespołu. Kelly Family mimo zmniejszonego składu nadal przyciągają wiele osób na koncerty, powracają do korzeni, grając muzykę irlandzką i celtycką.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online