Powrót

Kenny Dope Gonzalez

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Kenny Dope Gonzalez
Kenny "Dope" Gonzalez urodził się w 1970 roku. Muzyczną karierę rozpoczął jako DJ już w roku 1985 organizując ze swoim przyjacielem M.Delgado duże imprezy w swoim domu w Brooklinie. Obecnie producent muzyczny i remiksiarz, który współtworzy amerykański duet house'owy z Little Louie Vega pod nazwą Masters At Work. Duet debiutował w 1990 roku. Muzycy produkowali również wspólnie muzykę pod nazwami MAW, KenLou, River Ocean i Nuyorican Soul.

Ich twórczość łączy różne style, głównie muzykę latynoską, disco, jazz i funk. To, co ich odróżnia od większości house'owych artystów, to korzystanie z prawdziwych instrumentów oprócz zwykłych sampli, charakterystycznych dla tego gatunku.

Kenny Dope jest jednym z najpłodniejszych artystów nowoczesnej muzyki. Potrafi zabawić i wprowadzić w zdumienie masy ludzi swoją mieszanką house'u, hip-hop'u, rytmów latynoskich, jazzu, soul i połamanych bitów. Zyskał miano żywej encyklopedii bitów i dostawcy muzycznych arcydzieł.

Kenny Dope pracuje bardzo intensywnie; wypuścił na rynek dosłownie tysiące płyt, a także zremiksował setki singli.

Wszystkie formy twórczości tego artysty warte są uwagi: czy to siedzi za konsolą, czy gra dla swoich fanów, czy też przygotowuje kolejne wydanie wielkiego klasyku - jest uznanym mistrzem bitu.
 
Płyta wydana w 2004 roku, zatytułowana „Break Beats” jest esencją ówczesnej sceny funk. Warto pamiętać, że właśnie ta muzyka miała ogromny wpływ na dzisiejsze dokonania gwiazd hip-hopu i innych gatunków o nowych brzmieniach. Sama płyta jest kopalnią smaczków w postaci mnóstwa ciekawych breaków i sampli. Sam album „Break Beats” w założeniu skierowany był głównie do DJ'ów, którzy mogą tu znaleźć 70 minut klasycznych breaków gotowych do odtwarzania i reinterpretowania. Świadczy też o tym struktura albumu, który zawiera aż 37 głównie krótkich, półtoraminutowych utworów, a całość stanowi jeden, wielki mix. Album nadaje się też znakomicie do słuchania i tańczenia. Warto wspomnieć, że w pracy nad płytą brały udział gwiazdy funku i break beatu, między innymi Wilson Pickett, James Brown czy Marvin Gaye.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online