Powrót

Kenny Loggins

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Kenny Loggins

Kenny Loggins, właściwie Kenneth Clark Loggins (ur. 7 stycznia 1948) – amerykański piosenkarz, muzyk, kompozytor.

Loggins urodził się w Everett w Waszyngtonie. We wczesnych latach 70. grał w zespole „Gator Creek”. Kontynuował karierę razem z Jimem Messiną. Grali jako duet pod nazwą Loggins and Messina, co trwało do 1976 r. W 1977 r. wydał swój debiutancki, solowy album "Celebrate Me Home", który zawierał przebój „I Believe In Love”. "Nightwatch", popularny album wydany w 1978 r. zawierał utwór „Whenever I Call You Friend”, duet z Stevie Nicks. Kolejnym krązkiem był "Keep The Fire" z 1979 r. Hitem była tytułowa piosenka oraz „This Is It”.

W następnej dekadzie Kenny nagrał wiele przebojów, które znalazły się na ścieżkach dźwiękowych. Zaczęło się od „I’m Alright” z "Caddyshack". Dalej „Footloose” z filmu o tym samym tytule. Później „Meet Me Halfway” z "Over The Top", „Danger Zone” i „Playin’ With The Boys” z "Top Gun". Loggins również uczestniczył w nagraniu piosenki „We Are The World” z USA for Africa (Amerykańscy artyści dla Afryki).

W latach 90. wydał albumy "Leap Of Faith" (1991) oraz "Return To Pooh Corner" (1993). Z Sherman Brothers napisał i nagrał piosenkę „Your Heart Will Lead You Home,” znany utwór z filmu "The Tigger Movie" (2000).

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online