Powrót

Kid Cudi

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kid Cudi
Scott Ramon Seguro Mescudi, znany również jako Kid Cudi urodził się w Shaker Heights w Ohio. Jest amerykańskim artystą hip-hopowym znanym przede wszystkim ze swojego debiutu „A Kid Named Cudi”.

Nagranie to powstało przy współpracy nowojorskiej marki odzieżowej „10.Deep”. W krótkim czasie zwróciło na siebie uwagę Kanye’go West’a i zaowocowało podpisaniem przez Kid Cudi kontraktu z GOOD Music. Na początku września 2008 roku wstąpił na „VMA’s” obok Travis’a Barker’a oraz DJ’a AM.

Cudi wziął również gościnnie udział przy nagraniu kawałków Kanye’go West’a „Welcome to Heartbreak”, „Paranoid” oraz pomagał przy napisaniu „Heartless” z płyty „808s & Heartbreak”. Szerszej publiczności został przedstawiony w „XXL” oraz „BBC News’s Sound” w 2009 roku oraz w magazynach takich jak „VIBE”, „Complex Magazine”, „The Source”, „Rolling Stone” oraz „Interview”.

Jego debiutancki album „Man on the Moon: The Guardians”, ukaże się latem 2009 we współpracy z „Universal Motown”. W lutym 2009 Kid zadebiutował w telewizyjnym show „Dogg After Dark”, prowadzonym przez Snoop Dogg’a. W tym samym miesiącu wystąpił również gościnnie w teledysku Solange Knowles „T.O.N.Y”. Jego kawałek „Sky Might Fall” został wykorzystany w filmie „Transformers: Revenge of the Fallen”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online