Powrót

Klatu

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Klatu
Są młodzi, ale to już nie nastolatkowie. Wiedzą, czego chcą od życia i potrafią to wyegzekwować. Osiągnęli sukces, choć nie zawsze jest on związany z muzyką. Podróżują po świecie (dwóch z nich nie lubi latać samolotem). Potrafią dobrze się ubrać i wiedzą, do jakiej knajpy warto iść. Znają swoją wartość i wiedzą na ile ich stać. Jednak nie zadzierają nosa, a przynajmniej kiedy nie trzeba. Po prostu faceci z klasą. Mimo, że niechętnie zdradzają szczegóły swoich życiorysów, ci, którzy ich znają od razu odgadną, że mowa o członkach zespołu KLATU.
Zespół tworzą: Adam Dziadek – wokalista, Przemek Stangierski – gitarzysta, Witek Zapędowski – gitarzysta basowy i Kuba Wojewódzki – perkusista. W takim składzie stworzyli płytę Cisza. Muzyka zawarta na krążku powstawała w ciągu dwóch lat w studio, stworzonym specjalnie dla potrzeb płyty. Spotkania odbywały się kilka razy w miesiącu w ſodzi, Wrocławiu i Warszawie.  To wędrujące studio najbardziej dało się we znaki Adamowi. Potrafił wracać po skończonych o czwartej rano nagraniach z Wrocławia do ſodzi. Cóż, refleksyjny charakter tekstów wymaga skupienia i odpowiedniej atmosfery, o które najłatwiej w domowych kątach. „Pomysły najczęściej przychodzą nocą - mówi Adam. – Słowa budują nastrój płyty. Opisują tajemniczą, senną naturę rzeczywistości.”
Do współpracy zostali zaproszeni młodzi utalentowani ludzie, jak producent płyty Bartosz Dziedzic. Gościnnie wystąpiła litewska wokalistka Inga. Towarzyski charakter i nietypowo długi czas nagrywania płyty podkreślają niekomercyjność i specjalny charakter muzyki, którą oni sami określają mianem „alternatywnego popu”. Płyta jest próbą nadania inteligentnej muzyce popowej wymiaru sztuki. 
Cisza jest projektem muzyczno-wizualnym. Do wszystkich utworów  zawartych na krążku  planowane jest nakręcenie teledysków, wydanych następnie na płycie DVD. Stworzy to pierwszą płytę, której nie tylko się słucha, ale którą można również oglądać. Do tytułowej Ciszy powstał już czarno-biały teledysk w reżyserii Tomka Glińskiego. Kolejnym klipem będzie obraz Piotra Trzaskalskiego do utworu 3:15 (Wszystko się śni). Dopełnieniem projektu jest multimedialna strona internetowa www.cisza.net.

Nagranie i wydanie płyty było ich marzeniem. Z drugiej strony nie odczuwają presji związanej z chęcią osiągnięcia sukcesu komercyjnego. Projekt przygotowali i w większości sfinansowali sami. Teraz pracują nad kolejnymi teledyskami. A ponieważ znani są ze swojego profesjonalizmu, śmiało można stwierdzić, że jest na co czekać. Skromnie twierdzą, że moment, w jakim wydają płytę to zbieg okoliczności i cieszą się z medialnego sukcesu Kuby. Ale czy może być coś przypadkiem w ich wypadku? 

Źródło: www.sonymusic.pl

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online