Powrót

Kris Kross

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kris Kross
Kris Kross - amerykański duet dwóch rapujących nastolatków pochodzących z Atlanty. Ich kariera rozpoczęła się dosyć nietypowo, kiedy w jednym z centrów handlowych poprosili o autograf znanego producenta muzycznego Jemaina Dupri. Żeby w jakiś sposób wyróżnić się z grupy atakujących go nastolatków, chłopcy zaczęli rymować. Dupri był pod ogromnym wrażeniem i z miejsca zaproponował im kontrakt. Ojciec jednego z chłopców nie był zachwycony tą propozycją, ale Dupri zdołał go na szczęscie przekonać do swojego pomysłu.

Pierwszy singiel duetu zatytułowany po prostu „Jump” bił rekordy popularności. Uzyskał też miano platynowego. Styl reprezentowany przez młodych raperów, czyli ciuchy noszone tył na przód stał się trendem w młodzieżowej modzie i był określany mianem „krossed out”. Następnie chłopcy wydali drugi singiel „Warm it up” i wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i całym świecie. Kurator nie zezwolił na opuszczanie szkoły przez 12-letnich chłopców, więc w trasie towarzyszył im nauczyciel, który prowadził indywidualny kurs nauczania.

Kris Kross stali się niezykle popularni. Sam Michael Jackson zaprosił ich do udziału w swoim teledysku. Chrisowie zagrali też epizod w komedii „Who's the man?”. Duet zarabiał na swojej twórczości ogromne pieniądze, którymi zarządzali oczywiście rodzice młodych gwiazdorów.

W 1993 roku zespół wydał album „Da Bomb” licząc na powtórzenie sukcesu. Płytę promował singiel z gwiazdą muzyki dancehall, Super Catem, pt. „It’s All Right”. Jednak nie osiągnęli już tak dużego sukcesu. Mimo to album zdobył złoto, chociaż prawdopodobnie tylko siłą rozpędu po sukcesie pierwszej płyty. Kris Kross zniknął na jakiś czas z rynku muzycznego, ponieważ ciężko było znaleźć chętnego do wydania kolejnej płyty. Jednak w 1996 roku na listach przebojów pojawił się nowy singiel Kris Kross, „Tonight’s da nite” , który z miejsca stał się hitem. Nowa płyta „Young, Rich & Dangerous” dotarła do wysokich miejsc na listach przebojów. Artyści wydorośleli, założyli normalnie ubrania i nagrali dojrzałą płytę, nadal przy współpracy z Duprim. To pomogło osiągnąć sukces, chociaż już nie tak spektakularny ja 5 lat wcześniej. Duet wydał jeszcze jedną płytę, na której znalazły się remixy ich największych hitów, po czym zamilkł na dobre. Wytwórnia wydała jeszcze w 1998 roku zremasterowaną wersję ich pierwszej płyty pt. „Gonna Make You Jump”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online