Powrót

Kuba Badach

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Kuba Badach
Kuba Badach (ur. 24 sierpnia 1976) — wokalista, kompozytor, aranżer; lider zespołu Poluzjanci (dawniej Polucjanci) oraz członek grupy The Globetrotters.

Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla Kuby przez W. Pieregorólkę, J. Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 r. rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000 roku. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy m. in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: „Trzeci Wymiar” i „Nowy Świat”) oraz zespołem Polucjanci (od 1996 roku, wydana jedna płyta „Tak po prostu”).
Od 1999 Kuba współpracuje z zespołem The Globetrotters, z którym wydał trzy płyty („Stay in Neverland”, „Fairy tales of the trees”, „Both Sides” wkrótce ukaże się koncert wydany na DVD oraz płyta podsumowująca dziesięciolecie współpracy grupy).

Od roku 2003 Badach współpracował z kilkoma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak Kayah, Robert Chojnacki, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz, Carrantuohill, Grzegorz Kapołka i inni.

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta Kuby Badacha „OBECNY Tribute to Andrzej Zaucha”

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online