Powrót

Kwabs

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Kwabs
Kiedyś tym 24-letnim dziś londyńczykiem musiało się opiekować państwo, bo w rodzinie nie działo się najlepiej. Ale Kwabena Adjepong alias Kwabs miał cel i sukcesywnie do niego dążył. Obecnie jest na Wyspach wielką nadzieją nowoczesnego soulowego śpiewania.

Znaki szczególne pochodzącego z Bermondsey Kwabsa to mocny, głęboki barytonowy głos, który może kruszyć mury, jak i wzruszać liryzmem oraz wybitny dar do wymyślania chwytliwych melodii. Od zawsze kochał soul, a jego wielkimi idolami byli Aretha Franklin i Donnie Hathaway. Potem do fascynacji doszedł rock spod znaku The Strokes oraz popowa muzyka elektroniczna tworzona przez Hot Chip. Aż w końcu Kwabsa w swe szpony złapał jazz, dający ogromne możliwości eksperymentowania z rytmami oraz improwizowania. 

Nie miał łatwo. W dzieciństwie Kwabs zaznał biedy. Te przeżycia znalazły później odbicie w jego piosenkach. Ale miał marzenie i nigdy z niego nie zrezygnował. Dzięki ogromnemu talentowi dostał się do prestiżowej Royal Academy Of Music, o czym marzą tysiące młodych muzyków, lecz tylko nieliczni z nich tego zaszczytu dostępują. Dziś o Kwabsie pisze się, że to nowy Seal, artysta doskonale łączący soul i elektronikę. Twórca ma na koncie dwie EP-ki oraz dwa udane single, "Walk" i "Last Stand", które zyskały mu takich fanów jak Jessie Ware, czy Plan B. 

Wiosną 2015 roku ma się ukazać pierwsza duża płyta Kwabsa. Bez dwóch zdań będzie to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt roku i można chyba już teraz zaryzykować stwierdzenie, że jedna z najbardziej interesujących.

 

 

 

 

 

 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online