Powrót

Lady Sovereign

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Lady Sovereign
Lady Sovereign (właśc. Louise Amanda Harman) urodziła się 19 grudnia w 1985 roku w Wembley. Jej rodzice to Lynette Parsons i Aden Harman. Ma także dwójkę rodzeństwa - starsza siostra Chloe i młodszy brat Richie.

Lady Sovereign jest angielską MC. Ta brytyjska raperka jest pierwszym wykonwcą z Europy, któremu udało się podpisać kontrakt z wytwórnią płytową Def Jam.

W dzieciństwie zamiast muzyką zajmowała się trenowaniem piłki nożnej, ale poważna kontuzja w szkole średniej pozbawiła ją możliwości dalszego grania. Już w wieku 14 lat zaczęła pisać pierwsze rapowe utwory, które umieszczała w internecie, na forum fanów brytyjskiej grupy So Solid Crew. Efektem tej działalności była znajomość z DJ-a Frampsterem, z którym wkrótce zaczęła współpracować. W wieku 16 lat została wyrzucona ze szkoły, głównie za swój niewyparzony język, jak sama tłumaczy.

Lady Sovereign zagrała w serialu, który opowiada historię o młodych MC. Dzięki temu zainteresował się nią londyński producent Medasyn. Swój debiutancki album zatytułowany „Public Warning” młoda raperka wydała przy współpracy z hip-hopową wytwórnią Def Jam. Krążek spotkał się z dobrą opinią takich gwiazd jak Missy Elliott i Timbaland.

Louise pozostała zwykłą nastolatką. Nie imponuje jej świat wielkich gwiazd, szampana i drogich ekstrawaganckich ciuchów. Ubiera się zgodnie z modą panującą wśród jej rówieśników z gorszych dzielnic wielkich miast – najczęściej można ją spotkać w butach Adidasa, podkoszulku i bluzie z kapturem. Jednak ten wizerunek przeciętnego dzieciaka jest tylko pozorny. Kiedy Lady Sovereign staje na scenie z mikrofonem w ręku ta niepozorna dziewczynka przemienia się nagle w wulkan energii.

Sovereign nie zaprzecza, że ma niewyparzony język. Przecież właśnie z tego powodu wyrzucono ją ze szkoły. Twierdzi się, że trudny charakter odziedziczyła prawdopodobnie po rodzicach, którzy w przeszłości byli zaangażowanymi punkowcami. Jednak należy pamiętać, że gdyby nie szkolne kłopoty Louise pewnie nie odkryłaby swojego prawdziwego talentu i powołania. Podczas przymusowej przerwy w nauce sprzedawała pączki i myła szyby w biurowcach, ale to właśnie wtedy poznała miejscowe składy hip-hopowe i zaczęła rymować. Wkrótce okazało się, że jest najlepsza. Zaledwie kilka miesięcy od pierwszych prób otrzymała propozycję występów przed Basement Jaxx i D12. W takiej sytuacji kontrakt płytowy był więc tylko kwestią czasu.

Swój debiutancki album wydała w październiku 2006 nakładem wytwórni Island Def Jam.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online