Powrót

Laidback Luke

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Laidback Luke
Laidback Luke (właśc. Luke Van Scheppingen) urodził się w Manili na Filipinach w 1976 roku. Swoje pierwsze kroki w tworzeniu muzyki stawiał na komputerze Amiga kolegi, który pokazał mu, że możliwe jest tworzenie muzyki za pomocą samplowania bitów oraz wplatania innych nagrań. Wtedy właśnie Luke zapragnął tworzyć własne brzmienia.

Pierwsze amatorskie nagrania powstawały na domowym PC, wyposażonym w unikatową w tamtych czasach kartę dźwiękową. Wkrótce Luke miał okazję zaprezentować swoje utwory demo Dobre'owi, który docenił twórczość młodego artysty. Wtedy Luke postanowił kupić sobie swój pierwszy syntezator. Dobre prowadził wspólnie z nim sesje muzyczne w swoim studio, podczas których Luke szlifował swój talent. Efektem tej współpracy był pierwszy kontrakt wydawniczy Luka, który podpisał w wieku 18 lat.

Początkowo Luke szukał inspiracji przede wszystkim w muzyce house (MK, Todd Terry, DJ Peierre). Później zainteresował się cięższym funky'owym brzemieniem po zetknięciu z Relief Records.

Swój debiutancki album zatytułowany „Electronic Satisfaction” Laidback Luke wydał w 2002 roku. Znalazły się tam takie kawałki, jak „Popmusic” czy „Rocking with the Best”. Później znane stały się „We Can Not Get Enough”, „Otherwize Then”, niezwykle popularne „Get Dumb”, a także „Hot Hot Hotter” czy „Hypnotize”. Po wydaniu pierwszego albumu Luke pracował głównie jako DJ. Grał w Ameryce Północnej, Japonii i Ibizie, był również gościem największych festiwali takich jak Sensation, Lovefields czy Innercity. Wkrótce rozpoczął prace nad własnym albumem otrzymując wolną rękę od swojego wydawcy United. W efekcie powstała jedna płyta złożona z 35 utworów – w sumie 70 minut myzyki nie tylko do tańca.

We wrzesniu 2003 Luke wyruszył w trasę koncertową pt. „Windmil Skill”, na którą składały się raczej wydarzenia pop niż tradycyjne imprezy klubowe.
 
Produkcje Luka wydawane są na całym świecie. Jest to również efektem współpracy z Junior Sanchez, z którym tworzy duet pod nazwą Riot Society.

Laidback Luke jest wysoko cenionym DJ i procucentem. Wielu młodych artystów przesyła mu swoje CD z prośbą o jego opinie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online