Powrót

Leki

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Leki
Karoline ‘Leki’ Kamosi jest kongijsko-belgijską wokalistką muzyki R&B, mieszkającą obecnie w Belgii. Jest siostrą Munueli „Ya Kid K” Kamosi. Jej pierwszy singiel zatutułowany „Breakin' Out”, dostał się do pierwszej dziesiątki przebojów w Belgii. Jej drugi singiel pt. „Crazy” z albumu wydanego pod tytułem „Leki” znalazł się w pierwszej trzydziestce belgijskiej listy przebojów. Jej pseudonim artystyczny „Leki” pochodzi z języka lingala (oryginał „leki”) i oznacza „młodsze rodzeństwo”.

Karoline urodziła się w 1978 roku w Kinshasa i mieszkała w Kongo i Kenii zanim jej rodzina przeporwadziła się do Antwerpii w Belgii. Jest najmłodszą z sześciorga rodzeństwa. W wieku 12 lat wykonywała chórki dla Technotronic. Była to jej pierwsza praca w studio nagraniowym. W wieku 16 lat podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. Kiedy skończyła studia prawnicze na University of Antwerp, została zatrudniona przez TMF Flanders do prowadzenia programu R&B i hip-hop show Cool Sweat. Była również gospodarzem audycji radiowej pod tytułem „Juice” nadawanej w publicznym radiu Studio Brussel.

W 2004 roku Leki wydała swój debiutancki album zatytułowany „Breaking Out” i została nominowana do nagrody TMF Awards 2004. Rok później ukazał się jej drugi album pt. „Warrior Girl”. W tym samym roku otrzymała nominację do Best Urban TMF Award. Obecnie Karoline pracuje nad swoim trzecim albumem. Wydała też nowy singiel „Sitting In My Car”, w którym gościennie wystąpili M.I.S.T.A i Babybang.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online