Powrót

Lene Marlin

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Lene Marlin
Lene Marlin norweska artystka pop. Urodziła się 17 sierpnia 1980 roku w Tromso.

W wieku 15 lat otrzymała od rodziców gitarę, nauczyła się grac i zaczęła pisać piosenki. W 1997 roku nawiązała kontakt z dziennikarzem radia NRK Troms. Pomógł on Lene nagrać pierwsze demo, które zostało rozesłane do kilku wytwórni płytowych. Lene podpisała pierwszy kontrakt płytowy.

W 1998 nagrała płytę "Playing my game", która przyniosła jej międzynarodową sławę. Została ona sprzedana w prawie 2 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jej pierwszy singel, Unforgivable sinner był też najszybciej sprzedającym się singlem w historii muzyki norweskiej.

Dwa kolejne single z debiutanckiej płyty: "Where I'm headed" oraz "Sitting down here" wspięły się na szczyty list przebojów we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Drugi album "Another Day" został wydany w 2003 roku. Dwa lata później ukazuje się trzeci album "Lost in a moment". W 2006 Lene Marlin nagrała wspólnie ze szwajcarskim zespołem Lovebugs piosenkę Avalon, która znalazła się na szczycie listy Swiss National Airplay Chart.

Do tej pory artystka nagrodzona między innymi: nagrodą MTV Awards dla najlepszego artysty nordyckiego w 1999 roku, oraz nagrodami dla Najlepszego solowego artysty pop, Najlepszego singla (Sitting down here), Najlepszego debiutanta oraz Artysty roku w norweskim odpowiedniku nagród Grammy (Spelleman). Jest też współautorką piosenki Good Girl Gone Bad, którą wykonuje Rihanna.

   1. Playing My Game (1999)
   2. Another Day (2003)
   3. Lost In A Moment (2005)
   4. Twist The Truth (2009)Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online