Powrót

Leona Lewis

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Leona Lewis
Urodziła się 3 kwietnia 1985 roku w Londynie. Piosenkarka i autorka tekstów. Zwyciężczyni trzeciej edycji popularnego w Anglii programu łowiącego młode talenty „The X Factor”. Leona zadebiutowała pod koniec 2006 roku singlem „A Moment Like This”, który stał się w tamtym czasie jednym z najczęściej ściąganych utworów w sieci. Przełomem w jej wokalnej karierze był hit „Bleeding Love”, który wdarł się na szczyt brytyjskiej listy i stał się jednocześnie jednym z najpopularniejszych utworów w 2007 roku.

W listopadzie 2007 roku ukazał się jej debiutancki album „Spirit” - jak się wkrótce okazało najszybciej sprzedająca się płyta na Wyspach Brytyjskich wydana przez debiutanta. W Polsce i innych europejskich krajach płyta została wydana w  2008 roku. W tym samym roku Ameryce Północnej płyta zadebiutowała na 1 pozycji notowania Billboard 200.

Słynny krytyk muzyczny Simon Cowell porównał „Spirit” do pierwszych krążków Mariah Carey i Whitney Houston. Jednym z producentów płyty był Dallas Austin - muzyk mający na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak: Michael Jackson, Mariah Carey, Madonna, Janet Jackson czy Aretha Franklin.

Razem z Jimmym Page'em dostąpiła zaszczytu wykonania na ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie "Whole Lotta Love" zespołu Led Zeppelin.

Została również wybrana "Człowiekiem roku 2008" przez organizację PETA za walkę o godne traktowanie zwierząt.

Ma na swoim koncie 23 nagrody, 18 nominacji - w tym 3 do nagrody Grammy.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online