Powrót

Letoya

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Letoya
LeToya Nicole Luckett urodziła się 11 marca 1981 w Houston w amerykańskim stanie Teksas. Jest wokalistką R & B, autorką tekstów i aktorką. Jako kilkuletnia dziewczynka śpiewała w chórze w lokalnym kościele baptystów. Pobierała również lekcje śpiewu operowego.

W wieku 12 lat LeToya trafiła do zespołu Girls Tyme, który tworzyły wówczas  Beyonce Knowles, LaTavia Roberson i Kelly Rowland. Niedugo potem grupa, zmieniając nazwę, przerodziła się w Destiny’s Child. W 1997 roku pojawił się pierwszy singiel dziewczyn - "No, no, no", który szybko zawojował listy przebojów i przyniósł grupie wielką popularność. Rok później ukazał się debiutancki album - "Destiny’s Child”  i błyskawicznie uzyskał status platynowej płyty. Jeszcze większy sukces odniósł wydany w 1999 roku, drugi krążek "The Writing's On The Wall". Jak się okazało, album stał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt w historii nagranych przez żeńską grupę i aż ośmiokrotnie pokrył się platyną. Na całym świecie krążek rozszedł sie w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy, a grupa zdobyła m.in. dwie nagrody Grammy. Jednak w 2000 roku LeToya odeszła z zespołu. Powodem były nieporozumienia między nią i LaTavią Roberson, a menedżerem formacji Mathew Knowlesem - prywatnie ojcem Beyonce. Dziewczyny opuściły Destiny`s Child, a w ich miejsce pojawiły się Farrah Franklin i Michelle Williams. Kilka miesięcy później Luckett i Roberson założyły nową grupę - Anjel. Dziewczyny nagrały nawet płytę demo, ale mimo to projekt upadł, a członkinie zespołu postanowiły skoncentrować się na karierach indywidualnych.

Swój debiutancki solowy album zatytułowany po prostu "Le Toya"  artystka wydała w lipcu 2006 roku. Autorką większości utworów, które trafiły na płytę była sama LeToya. W pracy nad materiałem wokalistce pomagali między innymi: Just Blaze, Teddy Bishop, Tha Corner Boyz, Brian Michael Cox i Jermaine Dupri. Krążek zadebiutował jako numer jeden na liście Billboard 200 i R & B / Hip-Hop, a już po miesiącu pokrył się platyną. Pierwszym singlem promującym album była ballada "Torn". Piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się na szczytach radiowych list przebojów. Krążek promowały także utwory "She Don`t" oraz "Obvious".

W sierpniu 2009 roku do sklepów muzycznych trafił drugi studyjny album LeToyi opatrzony tytułem "Lady Love". Pilotował go singiel "Not anymore". Wśrod artystów, którzy współpracowali z piosenkarką przy tworzeniu krążka byli m.in. Ne - Yo, Chris Brown i Ludacris. Album zadebiutował na 12 miejscu na liście Billboard 200 i na pierwszym miejscu listy R & B / Hip-Hop. Tylko w pierwszym tygodniu krążek sprzedał się w nakładzie 33.000 egzemplarzy.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online