Powrót

Lexington Bridge

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Lexington Bridge
Lexington Bridge to pięciu niespotykanie czarujących chłopców, a zarazem indywidualistów, którzy połączyli swoje siły i stworzyli absolutnie rewelacyjny zespół.
W bardzo seksowny i przebojowy sposób mieszają gatunek Street Urban Pop z elementami stylów Hip-Hop, R&B i Dance. Bez wątpienia można powiedzieć, że zespół LXB to jedno z najgorętszych i najbardziej ekscytujących odkryć naszych czasów.
Nye (21), Rob (19), Dax (20), Jerome (21) i Ephraim (17) założyli sobie wspólny cel na 2007 rok: zdobyć serca i umysły europejskiej publiczności poprzez swoje brzmienie i bardzo energetyczne występy live, łączące odmienne elementy, będące wynikiem ich różnego pochodzenia: z Anglii, USA i Holandii. Tych pięciu chłopaków wierzy, że dzięki ich wyjątkowemu stylowi i brzmieniu mogą stać się światową muzyczną sensacją. W pracy nad debiutanckim albumem (pierwszy singiel “Kick Back”), pomagali im tak uznani kompozytorzy i producenci jak: Tim Hawes (Sugababes, Atomic Kitten), Anthony President (Pink, Janet Jackson, Jamie Foxx), Qura Rankin (Christina Aguilera, Usher, Jennifer Lopez, Rihanna) i Marek Pompetzki & Paul NZA (Shaggy, Sido). Ktokolwiek zobaczy tych pięciu chłopców na scenie, od razu wie, że nie trzeba słów, aby wyjaśniać, co znaczy Lexington Bridge. Ich charyzma i urok wprost elektryzują publiczność.

Nazwa zespołu została wymyślona w czasie przerwy w nagraniach płyty w studio w Nowym Jorku przy Lexington Avenue. Zespół siedział właśnie w ulubionej restauracji przy tej ulicy i rozmawiali o swoim stylu muzycznym. „Jesteśmy pewnego rodzaju pomostem, łączymy różne narodowości, kultury oraz style muzyczne: Pop, Hip Hop, R&B i Dance. I tak właśnie powstała nasza nazwa Lexington Bridge” wyjaśnia Nye.

Różnorodność zespołu przede wszystkim daje się usłyszeć w ich nagraniach. Piosenki na debiutancki album, były nagrywane w Nowym Jorku, Sztokholmie, Berlinie i Los Angeles, a pierwszy singiel „Kick Back” został skomponowany w Kalifornii. Zespół od samego początku zyskał wielką sympatię amerykańskiego producenta Qura Rankin (Christina Aguilera, Usher, Rihanna, Chris Brown i inni), czego efektem była bardzo udana sesja nagraniowa.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online