Powrót

Lil' Boosie

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Lil' Boosie
Lil' Boosie (właśc. Torrence Hatch) urodził się 14 listopada 1983 roku. Amerykański raper z Baton Rouge w stanie Louisiana. Na długo przed tym, zanim stał się sławny i zyskał popularność wśród tysięcy fanów, Lil Boosie był zwykłym nastolatkiem, który potrafił sprawiać spore kłopoty swojej matce. Nadano mu imię na cześć legendy funk lat '70 Bottsy Collins'a.

Ciężki południowy styl, który reprezentuje w swojej muzyce Lil' Boosie jest z pewnością wynikiem dorastania w Baton Rouge – niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles, gdzie narkotyki i broń są na porządku dziennym. Wychowywała go tylko matka, co z pewnością było kolejnym trudnym punktem jego dzieciństwa. Sprawy zaczęły przybierać dobry obrót, kiedy Boosie zainteresował się koszykówką. Wyglądało na to, że może to być jego bilet do collegu. Jednak wplątał się w narkotyki, co doprowadziło do wydalenia go ze szkoły. Wtedy zainteresował się rapem i w końcu dołączył do C-Loc.

Pojawienie się Lil'a na "It's a Gamble" C-Loc, stało się jego muzycznym debiutem. Wkrótce Lil' Boosie wydał swój debiutancki album solowy zatytułowany „For My Thugz”. Największy przełom w jego karierze nastąpił po przyłączeniu się do Pimp C's Trill Entertainment camp. Tam rozpoczął współpracę z Webbie – artystą należącym do Trill. Efektem było wydanie w 2003 roku „Ghetto Stories” i „Gangsta Musik” w 2004 roku, gdzie pojawił się przyszły hit Webbiego „Give Me That”.

Trill zawarło kontrakt z Warner Bros.-associated Asylum, gdzie Webbie i Boosie stali się nowymi głównymi wizytówkami wytwórni. Webbie wydał swój album w 2005 roku, natomiast Boosie rok później. Na płycie Boosiego gościnnie wystąpili Yung Joc, Pimp C i Webbie. Wkrótce ukazała się też płyta DVD „The Bad Azz” z dołączonym materiałem filmowym w formie wywiadu z artystą. Boosie opowiadał w nim o śmierci ojca spowodowanej narkotykami oraz o swojej walce z cukrzycą. Kolejne wydawnictwo Boosiego „The Streetz Is Mine” powstało dzięki współpracy z DJ Drama.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online