Powrót

Lil Wayne

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Lil Wayne
Lil Wayne (właśc. Dwayne Michael Carter, Jr.) urodził się 27 września 1982 w Nowym Orleanie. Amerykański raper. Grał w amerykańskim zespole hiphopowym Hot Boys, który był związany z Cash Money Records. W 1999 roku wydał solowy album pt. „Tha Block Is Hot”. Rok później ukazał się drugi album „Lights Out”. W 2002 roku Lil nagrał kolejną płytę „500 Degreez”. W latach 2004-2008 wydał też trylogię „Tha Carter”.

Lil Wayne wychowywał się w Hollygrove w Nowym Orleanie. Karierę muzyczną zaczynał w pierwszej połowie lat '90 rapując na osiedlowych imprezach, gdzie usłyszeli go członkowie U.N.L.V., grupy nagrywającej z wytwórnią Cash Money Records. Nawiązali z nim kontakt i zaprosili na sesję rozdawania autografów, na której Wayne miał okazję poznać szefów Cash Money - Briana „Baby” Williamsa i jego brata, Ronalda Williamsa. Zaimprowizowane freestyle'e Wayne'a zrobiły duże wrażenie i wzbudziły zainteresowanie młodym raperem w braciach Williams. Wayne nie zaprzepaścił szansy – utrzymywał stały kontakt z Cash Money Records, odwiedzał siedzibę studia prawie codziennie i zostawiał freestyle'owe nagrania na ich automatycznej sekretarce. Efektem tych działań była decyzja szefów Cash Money o zawarciu z Waynem kontraktu.

Wpływ braci Williams na młodego chłopaka nie spodobał się jego matce. Nie akceptowała jego ubrań, które wskazywały na przynależność do gangów oraz kontaktów syna z braćmi W., którzy mieli fatalną reputację na ulicy. Ostatecznie wyciągnęła Lila z Cash Money, ale jego ucieczka z domu i przekonanie, że jego zachowanie nie ma nic współnego z Babym i Slimem, spowodowały, że został w Cash Money Records.

Wayne ma za sobą tragiczne wydarzenia związane z jego ojczymem. Najpierw postrzelił się w pierś w trakcie zabawy naładowanym pistoletem i prawie wykrwawił się na śmierć. Policji zeznał, że niezarejestrowana broń należała do jego ojczyma, Reginalda "Rabbita" Cartera, który dostał za to karę 6 miesięcy więzienia. Wkrótce po powrocie do domu Rabbit został porwany i zamordowany. Pewnego dnia Baby dowiedział się o tragicznych wydarzeniach i zdecydował się zająć wychowaniem Wayne'a. Został jego ojcem zastępczym. Lil wytatuował sobie po tych wydarzeniach słowa „Bang Bang” na piersi oraz „Rabbit” na jednej z rąk i dwie łzy na twarzy, upamiętniając w ten sposób nieszczęśliwy wypadek i ojczyma.

W wieku 16 lat sam został ojcem – na świat przyszła jego córka Reginae Carter. W 2002 r. wziął ślub z jej matką Antonią "Toya" Johnson, z którą następnie rozwiódł się w Walentynki 2004 r. Później był związany z raperką Trina, która po zakończeniu związku zadedykowała mu piosenkę „Single Again”. Spotykał się też z raperką/wokalistką Khia. W 2008 roku przyszedł na świat jego syn - Dwayne Michael Carter III. Prawdopodobnie matką Cartera III jest 22-letnia Sarah, mieszkanka Cinncinati.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online