Powrót

Lisa Maffia

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Lisa Maffia
Lisa Maffia urodziła się 16 lipca 1979 roku w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Jest wokalistką i autorką tesktów, modelką, muzykiem i prezenterką. Pierwsze kroki na scenie stawiała jako wokalistka grupy So Solid Crew.

Maffia urodziła się i dorastała w Brixton w Londynie. Jej matka, Shirley Maffia jest z pochodzenia Włoszką, czarnoskóry ojciec nie jest znany. Artystka jest matką córki Chelsea, którą urodziła w wieku 17 lat. W dzieciństwie Lisa kształciła się w latino, tańcu klasycznym i nowoczesnym oraz w gimnastyce. Zdobyła też dyplom na wydziale Fotografii i Sztuki. W 2000 roku artystka zadebiutowała nagrywajac z So Solid Crew utwór „Oh No”.

6 sierpnia 2001 roku grupa So Solid Crew wydała utwór „21 Seconds”, który osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Utwór otrzymał też nagrodę BRIT Awards w kategorii Najlepsze Brytyjskie Wideo. Po sukcesie jaki odniósł pierwszy singiel, So Solid Crew zdecydowali się wydać swój debiutancki album zatytułowany „They Dont't Know”, który zyskał miano platyny.

23 kwietnia 2003 roku Maffia odeszła z So Solid i wydała swój debiutancki solowy materiał „All Over”. Była to mieszanka hip-hopu i stylu ragga. Utwór przez trzy tygodnie utrzymywał się w pierwszej dziesiątce przebojów. Jej kolejny singiel nosił tytuł „In Love” i również zyskał ogromną popularność. To pozwoliło artystce wydać swój debiutancki album „First Lady”, który osiągnął 44. pozycję na liście przebojów i sprzedał się w 97 tys. egzemplarzy.

Następnie Maffia zrobiła krótką przerwę w karierze muzycznej, by wziąć udział w reality show „The Games” realizowanym przez program Channel 4., w którym zdobyła srebrny medal. Po zakończeniu programu artystka założyła własną wytwórnię płytową Maffia Recordz, z którą wydała swój undergroundowy singiel „Shake 4 Daddy”.

W maju 2007 roku, Maffia ogłosiła, że mający się ukazać najnowszy album, nagrała w Murlyn Studios, z którym współpracowali tacy artyści, jak : Christina Milian, Madonna, Kylie Minogue i wielu innych. 10 października 2007 roku ukazał się jej singiel zatytułowany „Bad Girl At Night”. Był on promowany przez artystkę podczas jej trasy koncertowej i osiągnął sukces w całej Europie.

17 listopada 2008 roku Maffia zapowiedziała wydanie swojego drugiego albumu, które jest planowane na grudzień 2009 roku. Pierwszy singiel promujący płytę ma się pojawić już w lipcu.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online